Pokaz historyczny

Rada Rodziców zorganizowała dla uczniów klas I - III pokazy historyczne związane ze Świętem Niepodległości.
Zaproszeni goście opowiadzieli o historii Polski. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, co znajdowało się w szpitalu, co żołnierz nosił w plecaku ... Podczas spotkania wysłuchano pieśni Legionów Polskich "Pierwsza Brygada".
Jeden z uczniów miał ze sobą szalik klubu sportowego Legia. Prowadzący spotkanie zaczął podpytywać dzieci czy wiedzą skąd jest nazwa Legia, dlaczego na szaliku jest data 1916. Uczniowie dowiedzieli się, że pierwszymi piłkarzami Legii byli młodzi ludzie, żołnierze Legionów J. Piłsudskiego, którzy w chwilach wolnych od działań wojennych uprawiali sport. W 1916 roku legioniści stoczyli pierwsze mecze z innymi zespołami wojskowymi.
Podczas spotkania uczniowie mogli obejrzeć, dotknąć różnych wojskowych przedmiotów: strzykawek, hełmów, karabinów, książeczek, naczyń, brzytwy. Jednak największe zainteresowanie wzbudzał karabin maszynowy (który wyglądał jak miniatura armaty).

Zdjęcia: K. Dzwonowska

Saturday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM