Bemowski Dzień Zdrowego Jedzenia

Bemowskie szkoły po raz kolejny obchodziły Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia. Ta szeroko zakrojona akcja miała na celu zachęcenie dzieci do troski o zdrowie, poprzez właściwe i zdrowe odżywianie. Hasło "Jemy kolorowo-żyjemy zdrowo" przyświecało wielu ciekawym działaniom podjętym przez społeczność szkolną ZSP 7 w Tygodniu Zdrowego Jedzenia. Były konkursy, pokazy mody, lekcje wychowawcze, zajęcia praktyczne, barwne stragany ze zdrową żywnością, integracja klas poprzez ubranie się w kolor wylosowanego warzywa.
W dniu 19 listopada 2015 roku w naszej szkole, jako podsumowanie rozmaitych działań, odbył się Dzielnicowy Dzień Zdrowego Jedzenia.
Na powitanie gości z innych szkół oraz przedstawicieli bemowskiego samorządu, zaprezentowano prezentację multimedialną promującą zdrowy styl życia oraz krótki program artystyczny z udziałem dzieci. Największe zainteresowanie wzbudziła inscenizacja wiersza Jana Brzechwy pt.: "Na straganie", w której aktorami byli nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7. Podczas zabawy, którą prowadziły Panie Cebula i Rzepa, pojawiło się wiele ciekawych zgadywanek i łamigłówek owocowo-warzywnych. Zgromadzeni goście i uczniowie naszej szkoły wysłuchali też piosenki o Szkole Podstawowej nr 321, której słowa stały się hitem.
W tym dniu dzieci z zaproszonych szkół podstawowych, wraz ze swoimi nauczycielami, brały też udział w konkursie Szkolny MasterChef. Drużyny wspólnie przygotowały z wcześniej wybranych warzyw i owoców sałatki - liczyła się różnorodność i niepowtarzalność smaków. Komisja konkursowa, w skład której wszedł Burmistrz Dzielnicy Bemowo, oceniała także estetykę dań i znajomość zasad zdrowego jedzenia. Zespoły prezentowały zgromadzonym gościom przygotowane potrawy, nadając im zabawną nazwę.
Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia w SP 321 zwieńczyło spotkanie w patio szkoły, gdzie goście i gospodarze zjedli smaczną i zdrową zupę dyniową oraz skosztowali tortu warzywnego. Tego dnia było dużo radości, świetnej zabawy i ... dobrego jedzenia.
Wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji tego przedsięwzięcia dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Dnia Dobrego Jedzenia.

Wszystkie zdjęcia dostępne są na stronie z Galerią Zdjęć.

Zdjęcia: M. Falińska-Mrozek, K. Dzwonowska

Saturday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM