Czytające Szkoły w SP321

„Książki, to są najlepsi Twoi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”
Jan Rak

logo1logo2

Od roku szkolnego 2014/2015 nasza szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym „Czytające Szkoły” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Istotą programu jest codzienne czytanie dzieciom dla przyjemności 15-20 minut o stałej porze.
Głośne czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich rozwój. Ćwiczy uwagę, pamięć, rozwija wyobraźnię i myślenie. Głośne czytanie rozwija zasób słownictwa, kształtuje nawyk czytania, uczy wyciągania wniosków. Dzieci, którym się czyta, doskonale potrafią ocenić postępowanie bohatera i uzasadnić swoją ocenę. Książki uczą dzieci odróżniania dobra od zła, zachęcają do refleksji nad konsekwencjami własnych słów i czynów, mają wpływ na kształtującą się osobowość.
Pamiętajmy, że czytane książki powinny być dostosowane do wieku dziecka.
Fundacja ABCXXI opracowała kryteria wyboru książek do głośnego czytania dzieciom oraz Złotą Listę najbardziej polecanych tytułów. Informacje dostępne są na stronach:
www.calapolskaczytadzieciom.pl oraz www.rodzinneczytanie.pl
Zachęcamy do czytania dzieciom, aby były mądre, dobre i szczęśliwe.

Więcej informacji na temat realizacji programu znajduje się w zakładce Świetlica - Cała Polska Czyta Dzieciom.

Liderem programu w naszej szkole jest pani Anna Warda.