Lekcje otwarte w SP321

W dniach 9.03-15.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe dla dzieci 5,6-letnich oraz ich rodziców. Lekcje z edukacji wczesnoszkolnej poprowadziły nauczycielki: Joanna Styk, Gabriela Wójcik, Monika Dziagacz, Weronika Pikuła. Odbyły się również zajęcia szachowe prowadzone przez panie Urszulę Pyzik i Zofię Marks. Rodzicom i dzieciom wszystkie zajęcia bardzo się podobały.

Wyzwaniem były zajęcia dla dzieci z bemowskich przedszkoli, które odbyły się w świetlicy i w klasach pierwszych. Wychowawcy świetlicy Anna Warda, Anna Osytek, Agnieszka Nowicka i Iwona Klecha zaangażowały do wspólnej zabawy przedszkolaki i uczniów. Efektem spotkania są ozdoby świąteczne wykonane w technice decoupage i origami.

Nasi goście byli oprowadzeni po szkole. Poznali różne miejsca, m.in. bibliotekę, pracownię komputerową, salę gimnastyczną, gabinety logopedy i dyrektora, a także uczestniczyli w lekcjach integracyjnych:

• “Jak wygląda pani Wiosna” p. Anna Chmiel, klasa 1d
  • “Malowanie na ekranie” p. Katarzyna Dzwonowska, klasa 1i
  • “Wspólne czytanie” p. Magdalena Zaczek, klasa 1g
  • “Zajęcia z przyrody” p. Agnieszka Bała, klasa 1i
  • “Wizyta w bibliotece” p. Aleksandra Milner, klasa 1e

Oto relacje z lekcji przeprowadzonych z przedszkolakami w naszej szkole.

Jak wygląda pani Wiosna, A. Chmiel
W środę 9 marca gościliśmy na swoich zajęciach dzieci z pobliskiego przedszkola. Wszyscy wspólnie zastanawialiśmy się po czym poznać, że zbliża się już wiosna i jak ona właściwie wygląda. Postanowiliśmy przygotować jej portret. Podzieliliśmy się na grupy i wspólnie staraliśmy się jak najdokładniej przedstawić nasze wyobrażenia. Wszystkie wykonane przez nas portrety były bardzo pomysłowe. Część z nich podarowaliśmy naszym gościom, żeby w ich przedszkolu też zawitała Wiosna.

Malowanie na ekranie - zajęcia komputerowe, K. Dzwonowska
W zajęciach uczestniczyli, jako gospodarze uczniowie klasy 1i i zaproszeni goście, czyli dzieci z Przedszkola nr 216. Uczniowie opowiedzieli przedszkolakom, jak należy zachowywać się w pracowni komputerowej, a także porozmawialiśmy co można robić przy pomocy komputera.
Następnie przystąpiliśmy do pracy. Celem lekcji było stworzenie w programie Paint wspólnej pracy wzorowanej na rysunku przygotowanym przez nauczyciela.
Dzieci zostały dobrane w pary: pierwszoklasista - przedszkolak. Uczniowie podczas pracy dzielili się swoją wiedzą, tym co potrafią, ze swoimi podopiecznymi. Zajęcia przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci z przedszkola i uczniowie szybko nawiązały ze sobą kontakt. Efekt wspólnej pracy można obejrzeć na zdjęciach.
W zajęciach uczestniczyli doradcy metodyczni m. st. Warszawy w zakresie informatyki oraz zaproszeni nauczyciele warszawskich szkół. Spotkanie było udane i pouczające zarówno dla uczniów, przedszkolaków, jak i dla obecnych na lekcji nauczycieli.

Wspólne czytanie, M. Zaczek
Podczas zajęć dzieci odkrywały tajemnice biblioteki, poznawały książki nowe i stare zmysłem węchu, wzroku. Doszukiwały się różnic w wyglądzie i wypowiadały się o swoich ulubionych książkach. Czytano fragmenty książki "Diabełek" M. Letki o miłości, przywiązaniu, empatii i tolerancji - żywa dyskusja po każdym fragmencie. Następnie robiono prace rysunkowe "Diabełek jakiego zapamiętałem/am". Odbyły się zajęcia integracyjne z klasą.

Zajęcia z przyrody, A. Bała
W klasie 1i były prowadzone zajęcia z edukacji przyrodniczej. Celem tych zajęć było poznanie zwiastunów wiosny. Dzieci miały okazję poznać jakie ptaki wracają do Polski z ciepłych krajów oraz jakie kwiaty zwiastują przyjście kolejnej pory roku jaką jest wiosna. Uczniowie brali również udział w zabawie muzyczno-ruchowej, w której musieli naśladować odgłosy ptaków oraz zobrazować postać jaskółki. W czasie całej lekcji dzieci były podzielone na grupy, gdzie zadaniem każdej z nich było wyklejanie kolorowymi obrazkami Pani Wiosny. Na zakończenie zajęć rozwiązywaliśmy quiz - dzieci sprawdzały co zapamiętały z całej lekcji.

Wizyta w bibliotece, A. Milner
W dniu 15.03.2016r. klasa 1e gościła na swojej lekcji dzieci z Przedszkola nr 216. Zajęcia zatytułowane “Wizyta w bibliotece” wprowadziły dzieci w świat bajek oraz zapoznały przedszkolaków z funkcjonowaniem szkolnej biblioteki. Na początku dzieci zwiedziły budynek szkoły, rozwiązując przy tym zagadki związane z bajkowymi postaciami. Taka zabawa podobała się zarówno Pierwszoklasistom, jak i Przedszkolakom. Dzieci podczas zajęć w sali mogły zasiąść w ławkach i poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Uśmiechy na twarzach pozwalają stwierdzić, że wizyta w naszej szkole była dla Przedszkolaków wspaniałą przygodą.

Wszyscy z radością i zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach i zajęciach przygotowanych przez nauczycieli. Dzieci z przedszkoli dostały na pamiątkę logo naszej szkoły w postaci puzzli. Z zajęć, w których uczestniczyli otrzymali kolorowanki, plakaty, rysunki.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy od września do naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć z zajęć otwartych w Galerii zdjęć.

Zdjęcia: K. Dzwonowska, A. Masłocha, A. Nowicka, A. Warda, K. Brandeburg

Saturday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM