Scratch Day 2016

13 maja 2016 roku to dzień wyjątkowy!
Niespodziewanie w naszej szkole rozpanoszyły się roboty. Na parterze wejścia strzegł robot stróżujący i nie pozwalał nikomu zbliżać się do siebie. Był może zbyt tchórzliwy jak na strażnika, bo zwykle uciekał, gdy tylko ktoś podszedł za blisko ;-)
Uczniowie klas trzecich, rysowały.. źle mówię... projektowały roboty do prac codziennych. Rysunki z tych projektów widać na zdjęciach.
A uczniowie klas czwartych uczyły programowania w Scratch. Każdy kto tylko chciał mógł wykonać wakacyjną animację i podziwiać kunszt logicznego myślenia oraz zdolności programistycznych młodych adeptów technologii.

Natomiast uczniowie klas I-III wykonali plakaty związane ze Scratch, które zaprezentowaliśmy na wystawie.
Drugoklasiści i trzecioklasiści tworzyli projekty oraz animacje, które umieszczali w przygotowanym z tej okazji Studio Scratch.
Podczas Dnia Scratch, który obchodziliśmy u nas w szkole przez cały tydzień, uczniowie klas I-III oglądali różnorodne animacje i projekty, w których nurkowali pod wodą, bawili się w chowanego, zbierali jabłka, łowili ryby, pokonywali labirynty, rozwiązywali zagadki polonistyczne i matematyczne aby dostać się do skarbu.
Wszyscy mieli wiele radości, bardzo przeżywali i emocjonowali się przy rozwiązywaniu zadań.
Uczestnicy Scratch Day 2016 otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Zdjęcia: D. Dziadyk-Szczepińska, J. Szaciłło, K. Dzwonowska

Saturday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM