Czwartek 10 listopada był w naszej szkole dniem przypominającym o Święcie Niepodległości. Na każdym poziomie klas 0-3 odbywały się apele i inscenizacje związane z tym świętem.

Uczniowie klas pierwszych obejrzeli prezentację "Historia w kolorach – Polskie symbole narodowe”, która pokazała im piękno krajobrazów Polski oraz przybliżyła początek państwa polskiego i symbole narodowe. Uczniowie śpiewali wspólnie piosenkę „Jestem Polakiem” oraz hymn państwowy. Przedstawiciele klas uczestniczyli w mini quizie o Polsce.

Podczas apelu klas drugich, uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze wydarzenia związane z walką o wolną Polskę i uroczyście odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Nie zapomniano także przybliżyć postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas apelu uczniowie obejrzeli film "Mieszkańcy spod jedenastki".

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Milner, W.Pikuła

Saturday the 18th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM