Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Zbiórka książek w ramach akcji Zaczytani.org

W dniach 29 kwietnia – 28 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się Wielka Zbiórka Książek, której inicjatorem jest Fundacja Zaczytani.org.  Zebrane książki  trafiły do szpitali, hospicjów, domów dziecka, domów pomocy społecznej, świetlic wiejskich i środowiskowych lub centrów aktywności lokalnej. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów udało się zebrać  376 pozycji. Dziękujmy wszystkim za udział w tej wspaniałej inicjatywie społecznej.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkanie autorskie z panem Marcinem Kozioł

W dniu 12 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedził Marcin Kozioł, pisarz i podróżnik, autor wielu książek dla dzieci i młodzieży. Autor przeprowadził trzy lekcje multimedialne dla klas szóstych i siódmych. Podczas pierwszego spotkania dla klas szóstych uczniowie mogli poznać bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach” – lektury „Skrzynia Władcy Piorunów” oraz „Tajemnicy przeklętej harfy” – Julkę, psa Spajka oraz Toma, a także postać Nikoli Tesli, nazywanego też „Władcą Piorunów”, wynalazcy m.in. taniej energii elektrycznej, którego losy splatają się właśnie z przygodami bohaterów tychże książek. W czasie tego spotkania pan Marcin z pomocą uczniów przeprowadził eksperyment wykorzystując kulę plazmową Tesli. Pozostałe dwa spotkania były poświęcone książce „Szalona historia komputerów”. Książka w ciekawy sposób odkrywa sekrety komputerów, gadżety, analizuje procesy i zdradza ciekawostki związane z historią urządzeń . W czasie spotkania autor w sposób prosty, ale fachowy zachęcił do jej czytania. Uczniowie dowiedzieli się na przykład czym jest bit i megabajt, poznali budowę nośników oraz budowę istotnych elementów komputera, a także ciekawostki z nimi związane.
Było to spotkanie inspirujące i bardzo aktywizujące. Uczniowie chętnie udzielali autorowi wielu odpowiedzi. Po spotkaniu uczniowie ustawili się po pamiątkowe autografy.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Konkurs plastyczny "Jesteśmy cząstką przyrody"

Biblioteka szkolna wraz z Młodzieżowym Domem Kultury "Muranów" organizuje konkurs plastyczny dla klas I-VIII pt. "Jesteśmy cząstką przyrody".
Konkurs polega na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej własne wyobrażenie myśli "Jesteśmy cząstką przyrody". Praca plastyczna może być wykonana na papierze, dowolną techniką graficzną w formacie max. A3. Nie przyjmujemy form przestrzennych.
Każda praca powinna posiadać na odwrocie następujące dane: imię i nazwisko oraz wiek autora, nazwę i adres placówki wraz z numerem telefonu, nazwisko nauczyciela lub opiekuna, pod kierunkiem którego praca została wykonana.
Rysunki należy dostarczyć osobiście do biblioteki szkolnej do 15 marca 2019 r.
Autorzy zwycięskich prac otrzymają nagrody ufundowane przez Młodzieżowy Dom Kultury "Muranów".
Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie MDK Muranów oraz w bibliotece szkolnej.

 


 

Walentynki w Bibliotece

By tradycji stało się zadość, 14 lutego zaprosiliśmy społeczność naszej szkoły na randkę… z książką. Dodajmy, że było to spotkanie w ciemno, a zadaniem uczniów było przedstawienie koledze czy koleżance recenzji swojej ulubionej książki. Przy każdym stoliku siedziała dwójka dzieci, która w ciągu 3 minut przedstawiała swoją ulubioną książkę, zachęcając do przeczytania. Gdy czas upłynął następowała zamiana miejsc i zabawa trwała dalej.
Tego dnia, w nastrojowo przyozdobionej bibliotece dzieci świetnie się bawiły, wymieniając się poglądami na temat ważnych dla nich książek.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wystawa książek uzyskanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wpłynęło do biblioteki 811 pozycji (w szczególności beletrystyka, ale też i literatura popularno-naukowa) oraz 6 następujących audiobooków:
1. Krzyżacy
2. Mały książę
3. Opowieści z Narnii: „Lew, Czarownica i stara szafa”
4. Opowieść wigilijna
5. Zemsta
6. Harry Potter i kamień filozoficzny.
Na prośbę naszych czytelników zakupione zostały dwie pozycje w JĘZYKU ANGIELSKIM, tj. 1 i 2 część Harrego Pottera. W związku z tym na korytarzu szkolnym dwukrotnie zorganizowaliśmy dla uczniów wystawę tych wszyskich pozycji. Uczniowie mogli wówczas obejrzeć i wypożyczyć ulubioną książkę. Chętnych nie brakowało.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkanie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w dniu 17 stycznia 2019r. odbyło się spotkanie dla klas ósmych naszej szkoły z przedstawicielem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo, panią Anną Bonczek.
Spotkanie odbyło się w celu pokazania uczniom, jak sobie radzić w zdobywaniu informacji na dalszym etapie edukacji. Pani Ania w ciekawy sposób przedstawiła m.in. z jakich źródeł informacji można korzystać czy jak znaleźć literaturę niezbędną do napisania wypracowania lub bibliografii. Omówiła również wybrane katalogi komputerowe z zasobów Biblioteki Publicznej i Biblioteki Narodowej.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Projekty edukacyjne w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

W związku  z zakupem nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w szkole realizowane były następujące projekty edukacyjne:
Klasa  1 - Coś z niczego. Różne sposoby wykorzystania surowców wtórnych.
Klasa  2 - Z Mikołajem przez Europę.
Klasa  3 -  Dawna i obecna stolica Polski.
Klasa  4 -  Na ratunek Ziemi
Klasa  5 -  Groźny smog
Klasa  6 -  Jedz zdrowo, żyj dłużej  
Klasa  7 -  Rola kobiet w polityce polskiej XX wieku (20-lecie międzywojenne)  
Klasa  8 -  Rola kobiet w polityce polskiej XX wieku (100 lat niepodległości Polski)

Tekst i zdjęcia: bilbiotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Kinoteka w naszej bibliotece

W dniu 3 grudnia 2018 r. zaprosiliśmy o godz.16.00 uczniów klas piątych na film pt. "Atramentowe serce", który jest ekranizacją książki pod tym samym tytułem, napisanej przez Cornelię FUNKE.
W dniu 14.01.2019r. zapraszamy uczniów na film Milionerzy, który jest ekranizacją filmu Miliony Franka Cottrell Boyce, a w lutym na film Igrzyska śmierci, który powstał na podstawie powieści Suzanne Collins pod tym samym tytułem.
Wszystkie filmy są wyświetlane na dużym ekranie
Wszyscy chętni, którzy również przeczytają książki, na podstawie których powstały filmy mogą podzielić się swoją wiedzą (z treści książki i różnic występujących w filmie) i otrzymać z języka polskiego ocenę.
SZÓSTKĘ (celujacy), jeśli uzyskają 100% punktów,
PIĄTKĘ (bdb) - za uzyskane 90% punktów,
CZWÓRKĘ (db) - za uzyskane 80% punktów.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.


 

Historia pisma dla klas młodszych

W dniu 29 listopada 2018 r. w ramach współpracy międzybibliotecznej uczniowie klasy II b mieli okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących historii pisma i kaligrafii, zorganizowanych przez Czytelnię nr XVII na Bemowie. Pierwsze zajęcia tego typu zbliżyły dzieci do starożytnego Egiptu i zapoznania z tajemniczymi hieroglifami. Dzieci zdały sobie sprawę, że pisanie na papirusie w dawnych czasach nie było łatwą sztuką, zwłszcza, że używano do tego specjalnego pędzelka mazanego w tuszu. Rzecz niespotykana we współczesnych zeszytach, gdzie króluje ołówek i gumka oraz długopis, który ratuje współczesnego ucznia, bo można zetrzeć.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Jak powstaje książka, czyli o sztuce tworzenia - warsztaty

W tym roku szkolnym biblioteka szkolna  zorganizowała wyjście klasy Vf  na warsztaty „ Jak powstaje książka, czyli o sztuce tworzenia” zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury "Murnów". Zajęcia odbywały się ponownie w unikatowej Bibliotee Książki Dziecięcej, w której zgromadzonych jest ponad 4 tysiące książek autorstwa dzieci i młodzieży, stanowiących pokłosie kolejnych edycji konkursu " Wydajemy własną książkę". Uczniowie naszej szkoły  zachwyceni byli  książkami szczególnie tymi niekonwencjonalnymi, wykonanymi w formie zabawek czy przytulanek. Wielu z nich zostało zainspirowanych do stworzenia własnych książek i wzięcia udziału w w XXVI edycji  wojewódzkiego konkursu literackiego „Wydajemy własną książkę”.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Nie oceniaj książki po okładce

W dniach  19 XI-30 XI 2018r.odbyła się w naszej szkolnej bibliotece akcja "Nie oceniaj książki po okładce". Czytelnicy mogli wypożyczyć książki, których okładka i tytuł były niewidoczne. Wybierając pozycję można było sugerować się krótkim opisem dołączonym do książki."Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Wypożyczonych zostało razem 109  książek w tym:
w klasach I-III-45 książek
w klasch IV-VI- 30 książek
w klasach VII-VIII-30 ksiązek
Ponieważ akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, powtórzymy ją w przyszłym roku, na przełomie stycznia i lutego.

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkanie autorskie z Moniką Oworuszko

W dniu 8 listopada 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie dla wszystkich klas czwartych z p. Moniką Oworuszko, autorką serii książek dla dzieci o zdrowym odżywianiu „Walenty i spółka”, tzw. kryminałków dietetycznych. W trakcie spotkania dzieci mogły poznać bohaterów książek o przygodach Walentego, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat zdrowego odżywiania oraz rozwiązywać różne quizy dotyczące prezentowanych książek.

Tekst i zdjęcia: bibliotekarze

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Jaką rolę w rozwoju dzieci pełnią książki i jak zachęcić do ich czytania

W dniu 11 grudnia 2018r. zaplanowane było w naszej szkolnej bibliotece spotkanie dla rodziców naszych uczniów pt „Jaką  rolę w rozwoju dzieci pełnią książki i jak zachęcić do ich czytania”. W czasie spotkania była możliwość zapoznania się z prezentacją multimedialną oraz wzięcie udziału w dyskusji dotyczącej roli książki w życiu dziecka. Osobom, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu udostępniamy poniżej prezentację do wglądu.

Prezentacja - link

 


 

Propozycje zakupu książek do biblioteki szkolnej

Nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 15 tyś.zł. na zakup książek do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaproponowania tytułów książek dla nich ważnych, takich, które powinny się znaleźć w naszej bibliotece i które warto przeczytać.
Kartkę z tytułami uczniowie mogli wrzucić do specjalnie przygotowanego pojemnika w bibliotece.

PROPOZYCJE TYTUŁÓW KSIĄŻEK, KTÓRE DO NAS WPYNĘŁY:
1.Hary Potter i Przeklęte Dziecko-J.K. Rowlling ( wersja w j.angielskim)
2. Magnus Chase i bogowie Asgadu-Rick Riordan (seria)
3. Apollo i boskie próby- Rick Riodan (seria)
4. Legenda Robinii- Elena Kedros
5.Zemsta Robinii-Elena Kedros
8.Heidi, dziewczynka z gór- Johanna Spyri
9. Jest tak historia.Opowieść o Januszu korczaku- Beata Ostrowicka
10. More happy than not- Adam Silvera
11. Czekoldki dla sąsiadki- Dorota Gellner
12.Nieumarły las-Adam Wajrak
13 Umarły las-Adam Wajrak
14 Lolek- Adam Wajrak
15 Moja pierwsza mitologia cz.I i II- Katarzyna Marciniak
16 Czarodzieje. Klucz czasu- sherba Natalia Lit. rosyjska
17.Czworo dzieci i "coś" Jacquline Wilson
18.Dwa światy. Drużyna Miltona (w języku angielskim)- Michał Poznański
19. Budow prostych robotów-Ceceri Kathy
20. Wojownicy Erin Hunter
27. Spirit Animals- Brandon Mul i inni autorzy
28. Kolor magii- Terry Pratchet
29 Bohaterowie magicznego drzewa Andrzej Maleszka
30.Zostawiłeś mi tylko przeszłość- Adam Silvera
31. Wszystko, tylko nie mieta-Ewa Nowak
32. Tajemnica przeklętej harfy"-Marcin Kozioł
33. Klub poszukiwaczy przygód-Agnieszka Stelmaszczyk
34. Błękitba kropka -Carl Sagan
35. Greccy herosi wg Pery'ego Jacksona
36.Ucieczka z mroku Kroniki Saltamontes Monika Martin
37.Pan Saamochochodzik- seria Nienacki Zbigniew
38. Boskie próby Apollo Rick Riordan
39.Mój tata smok French Jackie
40. Dziennik cwaniaczka „ No to lecimy” Jeff Kinney

Dziękujemy za propozycje. Książki zostały zakupione i będziecie mogli je przeczyatać.

Tekst: bibliotekarze

 


 

Saturday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |