Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Bal karnawałowy 2018 w zerówkach

29 stycznia odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziałów zerowych. Sala patio zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, księżniczek, policjantów, Batmanów innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Bal poprowadziły Panie ze Szkoły Tańca Wasilewski-Felska, które od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewały dzieci do wspólnej zabawy.
Dziękujemy za  wspaniałą zabawę wszystkim uczestnikom balu!

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mikołajki 2017 w zerówkach

W szkolnym i prywatnym kalendarzu zapisany jest dzień, na który szczególnie czekają dzieci.  To dzień 6 grudnia tzw. Mikołajki. Każde dziecko zazna wówczas wiele radości, zabawy i upominków. Tak też było i w tym roku. Wszystkie grupy z oddziałów zerowych spotkały się w sali patio na wspólnej zabawie mikołajkowej. W radosnym nastroju oczekiwania na niezwykłego gościa, dzieci tańczyły, śpiewały piosenki. Po wspólnej zabawie była niespodzianka! Każdą grupę odwiedził Mikołaj z workiem prezentów!
Dziękujemy Mikołaju za przybycie i czekamy do przyszłego roku!

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Z wizytą u Króla Jegomości

W dniu 12 grudnia 2017 r. dzieci z klasy 0c udały się wraz ze swoimi paniami do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną, podczas której zwiedzały apartamenty zamieszkiwane przez ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Wizyta w zamku rozpoczęła się od zobaczenia i opisu postaci króla na obrazie. Pani przewodniczka spacerowała z grupą po wybranych salach zamkowych. Dzieci były w jadalni, gdzie dowiedziały się, że ulubionym owocem króla były śliwki węgierki. Następnie udały się do sali balowej, w której odbywały się bale i ważne uroczystości.  Zobaczyły pokój audiencjonalny, w którym stał tron królewski. Dowiedziały się, że nikt nie mógł wychodząc z tego pokoju odwrócić się do władcy plecami, więc każdy wychodził tyłem. Dzieci udały się także do gabinetu króla, w którym pracował, do garderoby, w której były przechowywane szaty, a także były obecne w sypialni oraz kaplicy i bibliotece, która je trochę rozczarowała.  Dzieci nie tylko oglądały pamiątki po królu Stanisławie Auguście,  ale także uczyły się właściwego zachowania w muzeum. Po wizycie u króla dzieci przespacerowały się przez Rynek Starego Miasta. Zobaczyły także piękną choinkę obok Kolumny Zygmunta III Wazy. Wycieczka udała się. Wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni. Kolejna wizyta w Zamku Królewskim już na wiosnę.

Natomiast dzieci z klasy 0a uczestniczyły w lekcji muzealnej 8.12.2017 r. (zdjęcia: M.Bobin)

Tekst i zdjęcia: E.Bonikowska, A.Małek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Marzycielska Poczta" w 0a

Uczniowie grupy 0A po raz pierwszy włączyli się do akcji „Marzycielska Poczta”. Zapoznaliśmy się z profilami chorych dzieci, oraz poznaliśmy zasady funkcjonowania „Marzycielskiej Poczty”. Dzieci od razu wybrały Lenę, dziewczynkę o zbliżonym wieku i zainteresowaniach. Stała się ona adresatką naszych własnoręcznie wykonanych kartek. Postanowiliśmy również przesłać dla Lenki drobiazgi w postaci książki i misia. Fundusze na ten cel zebraliśmy dzięki zaangażowaniu rodziców, przygotowując ozdoby świąteczne. Dzieci bardzo się ucieszyły, że mogą wziąć udział w tej akcji, a w wykonanie kartek i ozdób włożyły cały wysiłek i serce. Dzięki wykonanym drobiazgom, które zagoszczą w naszych domach, o Lence będziemy pamiętać przez cały świąteczny czas. Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią chorej Lenie dużo radości.

Teskt i zdjęcia: M.Bobin

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Święto Niepodległości w zerówkach

9 listopada dzieci z grup 0a,0b,0c wraz z wychowawcami i w obecności p. Dyrektor uroczystym apelem uczciły Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Po przywitaniu i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. B. Szymańska, która wyjaśniła w skrócie dzieciom , że droga Polaków do niepodległości nie była prosta i wymagała wielu ofiar, poświęceń, abyśmy mogli teraz spokojnie uczyć się i pracować. Następnie dzieci wspólnie recytowały wiersze i zaśpiewały pieśni patriotyczne ,,Przybyli ułani pod okienko”, ,,Płynie Wisła, płynie”, ,,Ojczyzno ma”.
Udział w tej uroczystości pomógł dzieciom zrozumieć, na czym polega patriotyzm. A my wychowawcy jesteśmy dumni z odpowiedniej postawy uczniów.

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka, B.Szymańska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Spotkanie z leśniczym

11 października dzieci z grup 0a, 0b, 0c udały do przedszkola na spotkanie z Panem leśniczym. Nasz Gość opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach, owadach, ptakach. Podczas spotkania dzieci miały okazję zobaczyć rekwizyty potrzebne w pracy leśniczego. Największą atrakcją okazały się spreparowane zwierzęta, które można było dokładnie obejrzeć i dotknąć. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Dziękujemy Panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody i czekamy na kolejne.

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Głównym celem podjęcia tej tematyki, było: rozwijanie postaw proekologicznych, zapoznanie z tematyką dotyczącą ochrony drzew, zachęcanie do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska (sadzenie nowych drzew), integrowanie dzieci ze wszystkich oddziałów zerowych.
Tego dnia we wszystkich grupach odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa. Następnie odbył się uroczysty apel, na którym dzieci powiedziały wierszyki i zaśpiewały wspólnie piosenkę, ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego pt. ,,Jesienne Drzewo”.
Po apelu dzieci z grupy 0a, 0b, 0c w ogrodzie szkolnym zasadziły drzewka i krokusy.

Tekst i zdjęcia: A.Nowicka

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wycieczka do Wioski ,,Pod Kogutem” k. Zalesia Górnego

Dnia 11 maja 2017r. uczniowie z grupy 0F wybrali się na wycieczkę do Wioski ,,Pod Kogutem” k. Zalesia Górnego. Na miejscu było mnóstwo atrakcji. Razem z przewodnikiem dzieci zwiedziły mini zoo, a zdobytą wiedzą mogły się wykazać w czasie zajęć edukacyjnych ,,Czyje to pióro, czyje jajo”. Był również czas na relaks czyli animacje sportowe i samodzielne zabawy na placu zabaw czy boisku. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób wyrabiano dawniej masło i samodzielnie je zrobiły.
A po tak intensywnych zajęciach był czas na pyszną zupę i pieczone kiełbaski z chlebem i masłem.
Wszyscy z dobrym humorem wrócili do Warszawy.

Zdjęcia: A.Nowicka

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Pomagajmy Ziemi codziennie

Dnia 21 kwietnia 2017 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w apelu z okazji Dnia Ziemi, którego celem było promowanie zachowań proekologicznych.
Dekorację miejsca spotkania stanowiły plakaty o tematyce ekologicznej, wykonane przez uczniów z poszczególnych grup.
Od Pani prowadzącej apel - Elżbiety Żelazowskiej, dzieci dowiedziały się co powinny robić, żeby zostać przyjacielem przyrody.
Następnie obejrzały inscenizację słowno - muzyczną w wykonaniu uczniów grupy 0e, którzy z pełnym zaangażowaniem przedstawili piosenki i wiersze.
Występ bardzo spodobał się widzom, czego dowodem był aplauz wyrażony gromkimi brawami oraz miłe słowa pochwały skierowane do dzieci przez Panie nauczycielki.

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty wielkanocne w grupie „0D”

Dzieci z grupy „0D” dzięki uprzejmości mamy Franka Gacka wzięły udział w zajęciach plastycznych związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Pod okiem Pani Magdy dzieci wykonały prześliczne ozdoby wielkanocne. Różnobarwne styropianowe jajeczka na patyku w kolorowych wiadereczkach na pewno ozdobiły każdy świąteczny stół. Warsztaty były dla wszystkich wielką przyjemnością i dobra zabawą!

 


 

Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

Dnia 11 kwietnia 2017r. Pani Dyrektor Katarzyna Sawicka oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Występ przygotowały dzieci z grupy 0B oraz z grupy 0D wraz z nauczycielkami.
Święta Wielkanocne kojarzą się nam z kolorowymi pisankami, mnóstwem pysznego jedzenia oraz śmigusem dyngusem. Dzieci pięknie wyrecytowały wierszyki o polskich tradycjach wielkanocnych oraz wesoło zaśpiewały piosenki. Witek Sałaciński z grupy 0B życzył radosnych, zdrowych i pogodnych świąt zebranym gościom!

Zdjęcia: B.Kusio

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

POWITANIE WIOSNY

Dnia 21 marca 2017r.uczniowie grup 0 spotkali się w barwnym Korowodzie na powitanie nowej pory roku.
Głośnymi okrzykami haseł i wesołym śpiewem zachęcali Zimę do ustąpienia miejsca Wiośnie. W korowodzie nie zabrakło kukły Marzanny - symbolu złej Zimy.
Dzieci z kwiatami, Panie w wiankach na głowach wzbudzały zainteresowanie uśmiechniętych przechodniów.
Było kolorowo,głośno i radośnie.
W wiosennych nastrojach powróciliśmy do szkoły.

Zdjęcia: M.Krzysztyniak, A.Korzeniewska, A.Osytek

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Chleb, bułka a może ciasteczko? - czyli praca piekarza i cukiernika

Dnia 10 lutego 2017 r. uczniowie grupy 0d odwiedzili pobliski Carrefour aby zapoznać się z pracą piekarza i cukiernika. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przewodnika, który pokazywał im miejsce swojej pracy oraz maszyny niezbędne w pracy piekarza. Poznały również poszczególne etapy produkcji chleba, bułek, rogalików, ciasteczek… Największą radością była możliwość samodzielnego wykonywania walentynkowych serc, bułeczek i rogalików a także słodkich, owocowych babeczek. Wycieczkę zakończyła degustacja słodkości, pieczywa oraz niespodzianka. Uczniowie otrzymali dyplomy, własnoręcznie wykonane wypieki oraz "zimowy niezbędnik". Na pewno ta wizyta w Carrefourze zostanie zapamiętana przez wszystkich na długo.

Zdjęcia: U.Pyzik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie. 

 


 

Ozdoby z masy solnej

W grudniowe popołudnie dzieci z grupy 0A miały okazję przygotować z masy solnej ozdoby choinkowe. Wałkowanie i lepienie różnych kształtów z ciasta to świetna zabawa, która uczy  kreatywności. Dzieci wykorzystały również foremki do pierniczków. Po wyschnięciu pierniczki z masy solnej zostały pomalowane i ozdobione brokatem. Mam nadzieję, że figurki ozdobiły każdą choinkę.

Zdjęcia: A.Nowicka

Galeria - link

 


 

„W zdrowym ciele – zdrowy duch”

Zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia grupie 0D niestraszne są mrozy oraz zima. Zabawy na śniegu w odpowiednim ubraniu są niezwykle przyjemne oraz sprzyjają prawidłowemu rozwojowi każdego dziecka. Korzystając ze sprzyjających warunków śniegowych wychodzimy na zimowe szaleństwo, lepimy bałwana i rzucamy się śnieżkami. Dzieci wiedzą, że ruch na świeżym powietrzu to hartowanie organizmu oraz dobra zabawa. Radość na twarzach dzieci mówi sama za siebie :)

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

Galeria - link

 


 

Jasełka w grupie 0e

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy, długo wyczekiwany, zarówno przez dorosłych jak i dzieci, czas w roku.
Dnia 20 grudnia 2016 r. uczniowie grupy 0E wystawili dla Rodziców jasełka, wprowadzając gości w magiczną, świąteczną atmosferę. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka Jezus, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami.
Przez wiele dni poprzedzające uroczystość, dzieci wytrwale uczestniczyły w próbach i śpiewały kolędy. Wysiłek się opłacił. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła, za co otrzymali gromkie brawa ze strony widowni.
Po występach dzieci obdarowały swoich Rodziców świątecznymi, własnoręcznie wykonanymi podarunkami.

Zdjęcia: rodzice uczniów z gr. 0e

Galeria - link

 


 

…Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory…

Dnia 21.12.2016r. w środę w grupie 0D odbyła się Wigilia. Dzieci zaśpiewały ulubioną kolędę pt. „Przybieżeli do Betlejem”, podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Z uśmiechem na twarzy dzieci dekorowały mandarynkę goździkami aby poczuć zapach i klimat Świąt Bożego Narodzenia oraz częstowały się łakociami przygotowanymi przez rodziców. Było miło i przyjemnie. Wspólnie z dziećmi poczuliśmy magię świąt.

Zdjęcia: M.Krzysztyniak, U.Pyzik

Galeria - link

 


 

Konkurs plastyczny „Świąteczne Aniołki”

W grudniu odbył się konkurs dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zainteresowanie było ogromne, czego dowodem były przepiękne, bardzo pomysłowe oraz starannie wykonane Aniołki. Po długich obradach Jury postanowiło nagrodzić wszystkie dzieci, ponieważ każdy Aniołek był wyjątkowy i zasługiwał na wyróżnienie.
Aniołki można było podziwiać na wystawie prac konkursowych, która znajdowała się na parterze w małej szkole. Zapraszam do galerii zdjęć !

Zdjęcia: organizator M.Krzysztyniak

Galeria - link

 


 

Dni pełne wrażeń ...

Ostatni tydzień listopada i początek grudnia był dla uczniów klas zerowych pełen wrażeń i atrakcji. 25 listopada dzieci świętowały Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Poznały historię tego święta, miały okazję zaprezentować swoje misie oraz uczcić urodziny Pluszowego Misia.

30 listopada wychowawcy zerówek przygotowali dla uczniów wróżby andrzejkowe. Czarodziejki przepowiadały przyszłość tę bliską i tę daleką za pomocą kart, kości oraz butelki. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały. Przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Dzieci jednak wiedziały, że andrzejkowe wróżby są dobrą zabawą i należy je przyjmować z humorem.

W piątek 2 grudnia uczniowie zerówek mieli okazję dowiedzieć się jak obchodzono Barbórkę. Poznali galowy i roboczy strój górnika oraz jego ciężką pracę. Dzieci wypróbowały też nową technikę rysunku węglem. Była to świetna zabawa!

Zdjęcia: M.Krzysztyniak, U.Pyzik

 


 

Wizyta Św. Mikołaja

1 grudnia 2016 roku dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych wybrały się do krainy Św. Mikołaja. Mali pomocnicy Mikołaja bawili się przy magicznych dźwiękach świątecznej muzyki.
Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech i radość na twarzach roztańczonych dzieci. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony do zabawy, tańca i śpiewu. Wspólnie z Mikołajem dzieci zaśpiewały piękne polskie kolędy.
Mile spędzony czas uświetniły prezenty wręczone wszystkim grzecznym dzieciom w salach. Dzień był pełen wrażeń, pozytywnych przeżyć i emocji.
Obiecujemy być grzeczni i czekamy na Św. Mikołaja w przyszłym roku!

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

 


 

Saturday the 24th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |