Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

„Aktywny Samorząd” 2018 - Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie

Program „Aktywny Samorząd” 2018 - Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie – Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych - link do komunikatu

 


 

Bemowski Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 20 organizuje kolejną, IV edycję Bemowskiego Konkursu Ortograficznego w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, dla uczniów, rodziców, nauczycieli, przedstawicieli władz, o nagrodę główną Pióro Burmistrza Dzielnicy Bemowo.
Szczegóły wydarzeń można znaleźć w załącznikach.

 


 

Warsztaty dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 20 w Warszawie zaprasza rodziców dzieci ze spektrum autyzmu na warsztaty rozwoju osobistego pt. "ZAKĄTEK NIEZWYKŁEGO RODZICA”, które odbędą się 21.06.2017 r. - więcej informacji

 


 

KWIECIEŃ ŚWIATOWYM MIESIĄCEM WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, który został ustanowiony dziesięć lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Dzień ten rozpoczyna w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce, Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

Zespól Szkolno - Przedszkolny nr 7 jest placówką z oddziałami integracyjnymi. Pragnęlibyśmy zwrócić większą uwagę na problemy dzieci ze spektrum autyzmu oraz przyczynić się do zwiększenia świadomości na temat tego zagadnienia. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom jest ogólnoświatowa akcja „Light It Up Blue", a w Polsce pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu". Dlatego też postanowiliśmy w geście solidarności z osobami z autyzmem poprosić uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły by 3 kwietnia każdy miał na sobie jakiś niebieski element.

Krótka charakterystyka zaburzenia
Autyzm jest zaburzeniem mającym charakter neurologiczny, dotyczy mózgu i może mieć podłoże genetyczne. Pierwsze objawy tego schorzenia ujawniają się już na etapie okresu dziecięcego i trwają tak naprawdę do końca życia. Autyzm cechuje brak reakcji ze strony dziecka na polecenia, brak zabawy z rówieśnikami, problemy z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy. Często zachowanie dziecka z autyzmem odbieramy jako dziwne. W typowych postaciach autyzm ujawnia się przed 3. rokiem życia. Pierwsze niepokojące zachowania dziecka obserwują zazwyczaj rodzice – w niektórych przypadkach już w wieku niemowlęcym. Martwi ich to, że dziecko jest za bardzo grzeczne, spokojne, nie reaguje na hałas, nie skupia wzroku na wchodzących osobach, gdy weźmie się je na ręce – sztywnieje, godzinami wpatruje się w jeden punkt, np. tykający zegar, nie gaworzy, nie rozwija mowy. Bywa też, że początkowo rozwój dziecka przebiega prawidłowo, a dziwne zachowania pojawiają się nagle.

Autyzm w liczbach
W Europie żyje 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że 1 osoba na 150 dotknięta jest tym zaburzeniem. Według Centers for Desease Control and Prevention w Stanach Zjednoczonych autyzm wykrywany jest u 1 dziecka na 88. W Wielkiej Brytanii, w której funkcjonuje jeden z najlepszych systemów pomocy osobom z autyzmem, na autyzm cierpi 1 osoba na 100. W Polsce mówi się o 1 przypadku na 300. Rozbieżność statystyk wynika z różnic w dostępie do diagnozy, jej jakości, a także świadomości społeczeństwa w zakresie autyzmu.

Słynne osoby z autyzmem
Daniel Tamment - jest sawantem, czyli autystycznym geniuszem. Potrafi wykonać przyprawiające o zawrót głowy obliczenia matematyczne w mgnieniu oka. I co więcej, w przeciwieństwie do innych osób obdarzonych tego typu umiejętnościami, Tammet potrafi opisać jak to robi. Poza tym chłopak zna siedem języków obcych, a obecnie opracowuje swój własny język. Naukowcy podejrzewają, że te niezwykłe umiejętności mogą stanowić klucz do zrozumienia autyzmu. Tammet bez chwili zastanowienia potrafi podać wynik mnożenia 377 przez 795. Jednak do wyniku nie dochodzi licząc - od czasu swego ataku epileptycznego widzi liczby jako kształty, kolory i faktury. Np. liczba dwa to ruch, a liczba pięć to uderzenie pioruna. Kiedy chłopak zaczyna mnożyć widzi dwa kształty, które następnie zmieniają się w trzeci, który jest wynikiem.
Temple Grandin - (ur. 29 sierpnia 1947 w Bostonie w stanie Massachusetts w USA) – doktor zootechniki oraz profesor na Colorado State University, autorka bestsellerów, konsultant przemysłu mięsnego ds. zachowania zwierząt (np. w warunkach chowu). Jako wysokofunkcjonująca osoba z autyzmem, jest zaangażowana w popularyzację wiedzy o tym zaburzeniu.
Kim Peek (zm. grudzień 2009) – mimo ogólnych zaburzeń rozwoju znał na pamięć 12 000 książek. Potrafił wymienić nazwy wszystkich miast, autostrad przechodzących przez każde amerykańskie miasto, miasteczko i okręg – a także wszystkie numery kierunkowe, kody pocztowe oraz przypisane do nich sieci telekomunikacyjne i telewizyjne. Znał historię każdego kraju, każdego władcy, jego daty panowania, małżonka i historię. Na podstawie podanej daty urodzenia, w ciągu kilku sekund obliczał dzień tygodnia, w którym dana osoba skończy 65 lat. Rozpoznawał ze słuchu większość utworów muzycznych, podając jednocześnie datę i miejsce ich powstania oraz datę urodzenia i śmierci kompozytora. Postać Kima Peeka posłużyła w 1988 twórcom filmu Rain Man jako pierwowzór postaci Raymonda Babbita, którą odgrywał Dustin Hoffman.
Linoel Messi - Czterokrotnie wybierany najlepszym piłkarzem świata, utalentowany, cudowne dziecko i... autysta – tak w skrócie można opisać jego sylwetkę. Gdy Messi miał osiem lat, zdiagnozowano u niego zespół Aspergera, łagodniejszą formę autyzmu. Zachowanie Messiego na boisku jak najbardziej potwierdza tę diagnozę. – Osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zawsze starają się przyjąć jakiś wzorzec i dokładnie go powielać. Messi zawsze wykonuje te same ruchy, prawie zawsze upada na prawą stronę, drybluje w ten sam sposób i strzela bliźniaczo podobne gole.

  

 


 

Bezpłatna SI, rehabilitacja, fizjoterapia i reedukacja

Centrum Terapii Nowoczesnej SENSORIUM zaprasza na BEZPŁATNE konsultacje z naszymi terapeutami, którzy pomogą Państwu w wybraniu najlepszej formy pracy z dzieckiem.
Jednocześnie informujemy, że od marca tego roku, po przebudowie sal zajęciowych, ponownie uruchamiamy
- terapię Integracji Sensorycznej z elementami terapii behawioralnej w sali spełniającej najwyższe standardy światowe
- profesjonalną rehabilitację narządów ruchu i kręgosłupa dla dzieci z wadami postawy
- zaawansowaną fizjoterapię dla dzieci z zaburzeniami koordynacji psychoruchowej
- reedukację dla dzieci z problemami szkolnymi związanymi z przyswajaniem treści materiałowych
- terapię ręki i małej motoryki
- zajęcia językowe (indywidualne i grupowe) z języka angielskiego, które prowadził będzie native speaker z British Council
- treningi umiejętności społecznych i terapię behawioralną dla dzieci z szeroko rozumianymi problemami wychowawczymi i społecznymi
Wszystkie zajęcia prowadzą wykwalifikowani terapeuci i/lub pracownicy renomowanych placówek.

 


 

"Chroń dziecko w sieci"

Szanowni Państwo,
w dniu 7 lutego 2017 r. w Polsce i w ponad 100 krajach na świecie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Od kilku lat nasza Szkoła również aktywnie uczestniczy w tym wydarzeniu i propaguje ideę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sieci . Tegoroczne hasło, jakie przyświecało obchodom to: "Razem zmieniamy Internet na lepsze". Kluczowe w tym jest słowo RAZEM, które ma podkreślać wpływ każdego z użytkowników na jakość Internetu, w szczególności pod kątem zapewnienia pozytywnych i bezpiecznych treści dla dzieci i młodzieży. Podczas konferencji została przedstawiona nowa kampania społeczna Polskiego Centrum Programu Safer Internet "Chroń dziecko w sieci". Jest ona w głównej mierze kierowana do rodziców, w celu ukazania im specyfiki zagrożeń, na jakie mogą Wasze pociechy natknąć się w sieci. Ponadto wyposaża rodziców w konkretne zasady i narzędzia, dzięki którym można ograniczyć ryzyko zetknięcia się z nieodpowiednimi dla dzieci treściami. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami kampanii oraz skorzystania z dostępnych tam pomocy, byśmy RAZEM mogli propagować ideę bezpiecznego i przyjaznego Internetu.

Tekst: K.Dzwonowska, M.Bajorek

www.dzieckowsieci.pl

 

 


 

Informacja dot. okresu ważności orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego

Prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczą okresu ważności orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego - link.

 


 

„Jestem rodzicem szczęśliwego dziecka”

Grupa wsparcia dla rodziców i opiekunów dzieci z niepełnosprawnością - oferta

 


 

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i rodziców w kryzysie rozstania

Komitet Ochrony Praw Dziecka zaprasza do udziału w bezpłatnych zajęciach dla dzieci i rodziców w kryzysie rozstania. Spotkania grup adresowane są zarówno do dzieci, jak i rodziców, którzy są w trakcie lub po rozwodzie czy rozstaniu oraz szukają pomocy psychologicznej zarówno dla siebie, jak i dla swojego dziecka. Więcej informacji - link

 


 

Poradnia "Dziecko w sieci"

Szanowni Państwo,
Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej w ramach Poradni „Dziecko w sieci” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje). Poradnia oferuje wsparcie w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Z pomocy mogą skorzystać:

Dzieci i Młodzież w sytuacjach gdy:

 • doświadczają przemocy rówieśniczej w sieci (ktoś je ośmiesza, poniża, szantażuje, grozi, wysyła wulgarne wiadomości za pośrednictwem internetu);
 • mają kontakt ze szkodliwymi treściami (np. prezentującymi pornografię czy przemoc);
 • podejmują ryzykowne zachowania w sieci (seksting – rejestrowanie i wysyłanie osobistych materiałów o charakterze seksualnym, nawiązują relacje z nieznanymi osobami);
 • padły ofiarą uwodzenia w sieci;
 • nadużywają internetu lub telefonu komórkowego;

 

Rodzice i Opiekunowie, kiedy:

 • są zaniepokojeni tym, czym ich dziecko zajmuje się w internecie;
 • nie wiedzą, jak rozmawiać z dzieckiem o bezpieczeństwie w internecie;
 • ich dziecko miało kontakt z niebezpiecznymi treściami;
 • ich dziecko stało się ofiarą przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem internetu;
 • niepokoją ich znajomości, jakie ich dziecko zawiera w internecie;
 • ich dziecko dużo czasu poświęca na aktywności w sieci.

 

Profesjonaliści w sytuacjach gdy ich podopieczny doświadcza trudności związanych z bezpieczeństwem online (cyberprzemoc, seksting, szkodliwe treści, niebezpieczne kontakty, uwodzenie w sieci, nadużywanie internetu).

Zapisy i informacje:
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), ul. Walecznych 59, tel.: 22 616 16 69

 


 

Wsparcie dla najzdolniejszych uczniów Mazowsza

Prosimy o zapoznanie się z ofertą stypendialną rekomendowaną przez Panią Janinę Miszewską - Zastępcę Burmistrza - oferta stypendialna

 


 

Warsztaty dla rodziców dzieci zdolnych

4.06.2016 r. Poradnia Psychologiczo-Pedagogiczna nr 20 zaprasza rodziców na warsztaty "Dzieci zdolne wobec autorytetu" - więcej informacji

 


 

Wednesday the 12th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |