MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival

W dniach 8-9 lipca 2017 roku podczas XVII MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival w grupie D, czyli dzieci do lat 10, najsilniejszy był Bartosz Fiszer. Więcej informacji na poniższych zdjęciach (źródło: Gazeta Wyborcza).

Opracowanie: Katarzyna Dzwonowska

Aby powiększyć, należy kliknąć w zdjęcie.

IV Finałowy Turniej Edukacja Przez Szachy w Szkole

Dnia 2 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim IV Turnieju Finałowym Edukacja Przez Szachy w Szkole. W zawodach wzięło udział 137 drużyn z całej Polski, w tym dwie drużyny z naszej szkoły – zespól 6 -osobowy i 4 -osobowy. Nasi zawodnicy mimo wielogodzinnej i momentami rodzimej rywalizacji zdobyli wiele nagród:

• puchar i złote medale za I miejsce drużynowe szkół
  • puchar i złote medale za I miejsce drużynowe w klasyfikacji War i Sawa grają w szachy
  • puchar i srebrne medale za II miejsce drużynowe w klasyfikacji drugich drużyn
  • złoty medal, dwa srebrne i brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej.

SP 321 Warszawa reprezentowali:

zespół 1: 101 pkt.
A: 1. Martyna Dobroń, kl. I B, 18 pkt. (max)
B1: 4. Aleksander Książek, kl. I B, 15 pkt.
D1: 2. Marcin Iwanicki, kl. II F, 18 pkt. (max)
D1: 3. Mateusz Iwanicki, kl. II F,16 pkt.
F1: 2. Bartosz Fiszer, kl. III A, 18 pkt. (max)
F1: 4. Jan Drużdżel, kl. III A, 16 pkt.

zespół 2: 54 pkt.
B1: 5. Adam Bauer, kl. I D, 14 pkt.
B1: 13. Jędrzej Borychowski, kl. I D, 13 pkt.
B2: 28. Kacper Perekitko, kl. I B, 11 pkt.
D1: 8. Kamil Kuczewski, kl. II G, 16 pkt.

Uczniowie SP 321podczas turnieju znajdowali się pod opieką nauczycieli prowadzących zajęcia szachowe: Zofii Marks oraz Urszuli Pyzik.
Także rodzice zawodników wspierali ich w zmaganiach i zapewniali dodatkową opiekę.

Opracowanie: Urszula Pyzik

Zdjęcia: http://uks321.waw.pl/

Link do Galerii UKS3231

Video - SP 321 zwycięzcą Turnieju Finałowego Edukacji przez Szachy

Linki do filmów z rozegranego na Torwarze 2 czerwca Turnieju Finałowego projektu Edukacja przez Szachy w Szkole.

Raz jeszcze gratulujemy wielkiego sukcesu, jakim było I miejsce Szkoły w klasyfikacji drużynowej. Łącznie wystartowało 703 zawodników z całej Polski.

Materiał: Łukasz Turlej, Polski Związek Szachowy

Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10 – 25.02-05.03.2017

Bartosz Fiszer Mistrzem Polski Młodzików 2017 do lat 10 w szachach klasycznych.

Eliminacje Międzywojewódzkie MA+WM do Mistrzostw Polski Juniorów 2017, Brok – 18-23.10.2016

W Broku odbyły się Eliminacje Międzywojewódzkie MA+WM do Mistrzostw Polski Juniorów 2017. Wszystkie rozgrywki prowadzono tempem P’90+30″ na ruch. Sędzią głównym zawodów był FA Ryszard Królikowski.

SP 321 reprezentowała Emilia Pawłowska z klasy 6b. Zdobyła brązowy medal oraz kwalifikację do Mistrzostw Polski Juniorów w szachach klasycznych 2017.

relacja/zdjęcia/wyniki: http://uks321.waw.pl/?p=4862

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich, Warszawa-Wesoła – 19.11.2016

Szkoła Podstawowa nr 321 Warszawa-Bemowo Drużynowym Mistrzem Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich.

W hali sportowej gimnazjum nr 119 w Warszawie-Wesołej odbyły się tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich 2016.
W rozgrywkach wzięły udział 94 zespoły, 415 zawodników. Rozgrywki czteroosobowych drużyn (3 szachownice open + 1 dziewczęca) odbywały się z tempem 15 minut na partię dla zawodnika na dystansie 8 rund. Sędzią głównym mistrzostw była IA Agnieszka Brustman.
Zwycięzcy Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych 2016:
1. SP 321 Warszawa – Bemowo, 27.5 pkt.
2. SP Stowarzyszenie Sternik Warszawa, 22.5 pkt.
3. SP 4 Warszawa – Ursus, 22 pkt.
W mistrzostwach klub UKS SP 321 Warszawa-Bemowo wystawił trzy zespoły reprezentujące SP 321 Warszawa (skład według szachownic):
Zespół 1: Bartosz Fiszer 3a, Jakub Fiszer 6h, Igor Kartasiewicz 6a, Emilia Pawłowska 6b
Zespół 2: Jan Drużdżel 3a, Michał Iwanicki 4b, Mateusz Iwanicki 2f, Helena Klepacz 2d
Zespół 3: Jakub Trzoch 3a, Marcin Iwanicki 2f, Kamil Kuczewski 2g, Lucyna Gawrońska 1b
Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych przyniosły wiele emocji i największe osiągnięcie zespołu SP 321 w historii rozgrywek szachowych. Po dwóch latach w których SP 321 była wicemistrzem wreszcie zespół sięgnął po najwyższe trofeum.

relacja/zdjęcia/wyniki: http://uks321.waw.pl/?p=5015

Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich, Koszalin – 4-7.08.2016

Bartosz Fiszer Mistrzem Polski Juniorów w szachach szybkich.

Szachy podczas Dni Otwartych, 2016

W dniach 9.03-15.03.2016 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe dla dzieci 5,6-letnich oraz ich rodziców. Pokazowe zajęcia szachowe poprowadziły panie Urszula Pyzik i Zofia Marks.

Zdjęcia i opracowanie: Anna Masłocha i Katarzyna Dzwonowska

Turnieje szachowe na Bemowie