Dzielnicowy Konkurs "Dyniowe cudeńka"

W Dzielnicowym Konkursie "Dyniowe cudeńka" wyróżnienia otrzymali:
Maja Wasilewicz SP 321 kl. 1f
Maja Żelichowska SP 321 kl. 2b
Zosia Zatorska SP 321 kl. 3b

Zebrane: K.Dzwonowska

I miejsce w biegach indywidualnych przełajowych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

Październik, pomimo niezbyt zachęcającej aury, naszej szkole przynosi pasmo sukcesów.
W dniu 05.10. odbyły się przełajowe finałowe biegi indywidualne w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na poziomie warszawskim. Reprezentantka naszej szkoły uczennica klasy 7c Natalia Życzyńska, po tym jak została najlepsza w dzielnicy Bemowo, postanowiła sięgnąć po więcej. Zajęła I miejsce w finałach warszawskich zostawiając daleko w tyle swoje przeciwniczki.
To duży sukces być najlepszą w swojej kategorii wiekowej w całej Warszawie.
Ogromne gratulacje Natalio !!!!! - od całego zespołu nauczycieli wychowania fizycznego i nie tylko.
Życzymy Tobie przede wszystkim, no i też może troszkę sobie :-) żebyśmy kiedyś, w przyszłości zasiadając przed telewizorem, mogli Cię w nim oglądać podczas relacji z dużych imprez sportowych. Wówczas każdy z nas pomyśli i powie: "Tak to ta dziewczynka, która była naszą uczennicą, już wtedy osiągała duże wyniki".
Dużo sukcesów Natalio, a przede wszystkim przyjemności i wytrwałości w tym co robisz.

Tekst i zdjęcia: A.Bogdańska

Natalia o sobie:

Hej jestem Natalia, mam 12 lat. Biegam od ponad 7 lat. Od czterech lat jestem mistrzynią Bemowa.
W 2016 roku zajęłam II miejsce w Nieoficjalnych Mistrzostwach Polski Czwartków lekkoatletycznych. Tam pobiłam swój rekord życiowy 600m 1:52:77, a rok później zajęłam VII miejsce i pobiegłam 1:49:54. Na 800m (przełaje) moim najlepszym wynikiem jest 2:27.
Interesuję się sportem, modą i zwierzętami.
W tym roku 05.10. zajęłam I miejsce w Mistrzostwach Warszawy.
Na wiosnę jadę na Mistrzostwa Mazowsza.
Trenuje mnie tata i Pan dyrektor SP 321 Włodzimierz Skarzyński na sks-ach, a lekcje mam z Panią Bogusią Skarzyńską. Jeżdżę na przeróżne zawody.
Lubię biegać i mam nadzieję, że będzie mi to sprawiało przyjemność w przyszłości.

Tekst: N.Życzyńska

LI Warszawska Olimpiada Młodzieży - zawody w indywidualnych biegach przełajowych klas V, VI i VII chłopców oraz dziewcząt

Dnia 21.09.2017 r. w ramach LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na szczeblu dzielnicowym odbyły się zawody w indywidualnych biegach przełajowych klas V, VI i VII chłopców oraz dziewcząt. Uczniowie i uczennice reprezentujący naszą szkołę, którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce zakwalifikowali się do finałowych biegów, które odbyły się na szczeblu warszawskim 05.10.17 r.
Do finałów zakwalifikowały się następujące osoby:

Klasy V dziewczęta (2006)
1. Natasza Ornoch
2. Zuzanna Kosieradzka

Klasy V chłopcy (2006)
1. Bartek Życzyński
2. Igor Lubański

Klasy VI dziewczęta (2005)
1. Natalia Życzyńska
2. Zosia Matysiak

Klasy VI chłopcy (2005)
1. Bartek Ponieważ

Klasy VII (2004)
1. Karolina Trautman
2. Małgorzata Pietras
3. Martyna Mikulska
4. Weronika Ostrowska

Klasy VII chłopcy (2004)
1. Bernard Sosnowski
2. Mateusz Rutkowski

Pozostałym uczniom i uczennicom, którzy startowali bardzo serdecznie dziękujemy oraz życzymy kolejnych startów oraz sukcesów.

Tekst i zdjęcia: A.Bogdańska

II miejsce w turnieju piłkarskim im. Jędrka Szwajkerta

W sobotę 23 września wzięliśmy udział w II turnieju piłkarskim im. Jędrka Szwajkerta. Turniej zorganizowany został wspólnie przez dzielnicę Bemowo oraz Żoliborz. W turnieju wzięły udział szkoły z obu dzielnic oraz specjalnie na tą okazję zaproszone kluby piłkarskie z Czech i Węgier. Rangę zawodów podniosła również obecność rodziny Jędrka Szwajkerta (11-letniego chłopca, który jako sanitariusz brał udział w działaniach wojennych podczas powstania warszawskiego).
W fazie grupowej zmierzyliśmy się z pięcioma szkołami. Wszystkie mecze wygraliśmy i pewnie awansowaliśmy do ćwierćfinału. W fazie pucharowej mimo przewagi w grze oraz wielu niewykorzystanych sytuacjach bramkowych, zarówno w ćwierćfinale jak i w półfinale mecze kończyły się bezbramkowym wynikiem. W obu jednak przypadkach nasi zawodnicy wygrywali decydujące o awansie serie rzutów karnych. W finale zmierzyliśmy się z reprezentacją szkoły nr 92, która broniła tytułu wywalczonego w ubiegłym roku. W finale mecz był bardzo wyrównany. Obie szkoły stworzyły sobie okazje do strzelenia bramki. Niestety tym razem zabrakło trochę szczęścia i to nasi przeciwnicy okazali się jedną bramką lepsi.
Niemniej jednak naszym zawodnikom należą się brawa za wywalczenie 2 miejsca wśród wszystkich szkół z Bemowa i Żoliborza, zwłaszcza że większość naszych przeciwników była o rok starsza.

Faza grupowa:
SP 321 7:1 SP 267
SP 321 3:1 SP 82
SP 321 3:0 SP 341
SP 321 2:0 FK MOTORLET PRAHA (CZECHY)
SP 321 4:1 SP 65

Ćwierćfinał:
SP 321 0:0 (k.3:1) SP 350

Półfinał:
SP 321 0:0 (k.2:0) ADAM JENO PRIMARY SCHOOL (WĘGRY)

Finał:
SP 321 0:1 SP 92