Warsztaty bębniarskie

Jestem sobie przedszkolaczek,
Nie grymaszę i nie płaczę,
Na bębenku marsza gram,
Ram tam tam, ram tam tam

W tym roku szkolny w naszym przedszkolu odbywają się cykliczne warsztaty bębniarskie. Pod kierunkiem instruktora dzieci uczą się podstawowych technik wydobywania dźwięków. Przedszkolaki grają na instrumentach solo, w duetach oraz tworzą wspaniałą orkiestrę.

Szyjemy misie

Nasze zaproszenie do grupy przyjęli rodzice Stasia S. Przyszli do naszej grupy z maszyną do szycia i zdradzili tajniki jak się jej używa i co możemy dzięki niej zrobić.
Dzieci były bardzo zainteresowane zajęciami. Mama Stasia uszyła wszystkim mięciutkie Misie – dzieci włożyły do nich specjalne wypełnienie. Każdy mógł zabrać swojego Misia do domu.

13 grudnia - spotkanie świąteczne z Rodzicami

13 grudnia w grupie 4-latków odbyło się świąteczne spotkanie z Rodzicami.
Przedszkolaki z wielkim przejęciem, najpiękniej jak umiały, dostarczając wszystkim gościom niezwykłych doznań i wzruszeń recytowały wiersze i śpiewały piosenki świąteczne.
Na zakończenie był pyszny poczęstunek oraz prezenty dla Dzieci i Rodziców.

„Czarny teatr”

4 grudnia 4 –latki wzięły udział w wyjątkowych warsztatach „Czarnego teatru” prowadzonych przez Panią Monikę Stopczyńską. Czarny teatr, to specyficzna forma, gdzie wszystko odbywa się w kompletnej ciemności, a widać tylko rekwizyty rozświetlone światłem UV. Dzięki czarnemu teatrowi podróżowaliśmy przez błyszczącą ciemność. Czarny teatr przyniósł wszystkim unikalne i ekscytujące doświadczenia.

Alpaki z wizytą u 4-latków

20 września w ogrodzie przedszkolnym odbyły się zajęcia edukacyjne z przyjaznymi alpakami. Alpaki, to zwierzęta o bardzo łagodnym usposobieniu. Są delikatne i płochliwe, ale pozytywnie nastawione do dzieci. Dzieci dowiedziały się o zwyczajach tych zwierząt. Później każde dziecko mogło nakarmić alpaki marchewką, pogłaskać, przytulić. Wszystkie przedszkolaki z grupy 4-latków były zachwycone wizytą tych wspaniałych zwierząt.