Dodatkowe zajęcia dla oddziału integracyjnego

W przyszłym roku planujemy dodatkowe zajęcia (obowiązkowe) dla oddziału przedszkolnego - integracyjnego. Zajęcia mają na celu wsparcie wszystkich dzieci w tym oddziale i będą obejmować obszary:

1. Treningu umiejętności społecznych (emocje, radzenie sobie z nimi, reakcje na sytuacje trudne, porażki wygrane) – zajęcia te wspierają rozwój społeczny każdego dziecka i wpływają na zintegrowanie grupy.
  2. Ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne (kształtują relację z rówieśnikiem, wspomagają świadomość i orientację swojego ciała w przestrzeni, wspierają rozwój fizyczny dziecka).
  3. Zajęcia plastyczne prowadzone różnymi technikami (metoda malowania dziesięcioma palcami, tworzenie albumu autobiograficznego umożliwiającego lepsze poznanie siebie).
  4. Zabawy/ zajęcia integrujące grupę i umożliwiające tworzenie odpowiednich relacji.

Zawody w gimnastyce dziewcząt

Dnia 09.04 odbyły się zawody w gimnastyce dziewcząt. Osiem  dziewcząt reprezentujących naszą szkołę zmagało się w trzech konkurencjach w których każda z nich otrzymywała indywidualnie punktację, która po zakończonych zawodach liczona była w całość jako suma zdobytych punktów drużynowo. Dziewczęta rywalizowały w następujących konkurencjach:
1. Skok przez kozła
2. Układ ćwiczeń wolnych
3. Ćwiczenia równoważne na ławeczce
Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę rywalizowały z gimnastyczkami z bemowskich szkół. W zawodach wystartowały szkoły  SP 82, SP 341, SP 357. Nasza reprezentacja zaprezentowała się najlepiej zwyciężając zawody. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce zdobywając mistrzostwo Bemowa. Gratulacje dziewczynki !!!!
W najbliższym czasie tj. 24.04.  nasze uczennice będą reprezentowały dzielnicę Bemowo na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w gimnastyce .
Trzymamy za nie kciuki  oraz życzymy jak  najlepszego startu. Naszą reprezentacje do startu przygotowała Pani Anna Bogdańska.
Lista dziewczynek startujących w zawodach
1.  Julia Gass
2. Zofia Kośnik
3. Dominika Owczarczyk
4. Anna Florkiewicz
5. Zuzanna Jaroszek
6. Aleksandra Rybak
7. Zuzanna Oleszkiewicz
8. Hanna Włodarczyk

Tekst i zdjęcia: A.Bogdańska

Jaś ma medal!

Z radością informujemy, że nasz uczeń Jaś Piasecki z klasy I C zdobył brązowy medal w XX Wiosennym Turnieju  Judo. Jasia  trenuje  p. Wojciech Wasilewski. Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: K.Szczepańska, K.Kozaczyńska

Zbiórka makulatury, 18-20.04.2018 r.

"Kompetencje na szóstkę"

Klasa 6 a wzięła udział w programie ,,Kompetencje na szóstkę’’, który został zorganizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci. W ramach projektu na godzinie wychowawczej zostały zrealizowane cztery scenariusze lekcji kształtujące kompetencje społeczne: ,,Jakie są moje talenty i mocne strony’’, ,,Dlaczego czasem lepiej w drużynie’’, ,,Jak zrealizować projekt? Cz. I‘’ , ,,Jak zrealizować projekt? Cz. II‘’.
Poprzez udział w programie uczniowie rozwijali kompetencje społeczne tj. kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość. Doskonalili komunikację, współpracę w grupie, nawiązywanie relacji, planowanie oraz dzielenie się zadaniami.

Dyplom - Kompetencje na szóstkę

Tekst i zdjęcia: M.Miętus

17.04.2018 r. - Finał konkursu "Super Trójka"

W najbliższy wtorek matematyczne asy klas trzecich z ośmiu bemowskich szkół podstawowych po raz kolejny staną do rywalizacji o miano "Super Trójki". Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów z klasy 3h!

Tekst: A.Chmiel, P.Hilla-Wszołek

Wymień elektroodpady na terapię osób z autyzmem

Klasa I C wraz z wychowawcami organizuje zbiórkę elektroodpadów. Wystarczy oddać zużyty sprzęt, a zysk z recyklingu dofinansuje terapię osób z autyzmem i Zespołem Aspergera  w ośrodkach Fundacji SYNAPSIS.
Zbieramy:

• małe AGD np.: żelazka, tostery, frytkownice, miksery, młynki do kawy, suszarki, golarki, zegarki, wagi;
  • sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny np.: komputery, drukarki, laptopy, kopiarki, kalkulatory, faksy, aparaty telefoniczne;
  • mały sprzęt RTV np.: radioodbiorniki, dyktafony, magnetofony, kamery, video, dvd, sprzęty hi-fi;
  • sprzęt oświetleniowy np.:  świetlówki, żarówki energooszczędne;
  • zabawki elektryczne  np.: kolejki elektryczne, tory wyścigowe, gry video.

Odpady można przynieść do sali numer 15 (mała szkoła) a my przekażemy do siedziby Fundacji. Akcja trwa do 27.04.2018 roku.

Tekst i zdjęcia: K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

17.04.2018 r. Turniej wiedzy o zdrowym odżywianiu - "Po zdrowie na Bemowie"

Mini siatkówka

Uczennice klas V-tych i VI-tych reprezentowały naszą szkołę w Mini- siatkówce. Dziewczęta wywalczyły w Mistrzostwach Bemowa III- miejsce -brązowy medal. Dziewczęta przygotowała Pani Zofia Brzezińska.
Gratulujemy naszym reprezentantkom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcie: A.Bogdańska

Finał konkursów związanych z Rokiem Rzeki Wisły

22.03.2018 r. odbył się finał konkursów związanych z Rokiem Rzeki Wisły.
Spotkanie rozpoczęliśmy od zabawy, w której uczestniczyli laureaci, finaliści i wyróżnieni uczniowie ze wszystkich konkursów w klasach I-VII. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup. Każda z grup miała za zadanie odpowiedzieć na pięć pytań i dopłynąć statkiem do Morza Bałtyckiego, mijając po drodze miasta, przez które przepływa Wisła. Zabawa wzbudziła w uczniach wiele emocji.
Następnie zostały rozdane nagrody i dyplomy w konkursach: fotograficznym “Wisła w obiektywie” dla uczniów klas IV-VII, plastycznym “Płynie, Wisła płynie” dla uczniów klas I-III, plastycznym “Obraz mojej Warszawy. Nadwiślańskie pejzaże” dla uczniów klas I-VII organizowanym przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej.

Opis działań zorganizowanych w naszej szkole w związku z Rokiem Rzeki Wisły znajdują się w zakładce Program/Projekt - 2017 Rok Rzeki Wisły

Tekst: K.Dzwonowska, A.Masłocha

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Masłocha, P.Pikulińska, P.Szymańska, A.Ukleja, E.Zielińska, rodzice uczniów

Friday the 20th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM