Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

"63 dni chwały Powstania Warszawskiego" - gala finałowa, 2018 r.

25 października 2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom konkursu „63 dni chwały Powstania Warszawskiego”.
Była to już trzecia edycja konkursu skierowana do uczniów wszystkich warszawskich szkół podstawowych. Składała się z czterech kategorii tematycznych – historycznej, recytatorskiej, plastycznej i muzycznej, w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas 4 – 6 i 7 – 8. Podczas uroczystej gali przygotowanej przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielek Beaty Jankowskiej, Anny Wiechowskiej, Ireny Latko i Katarzyny Głogowskiej, laureaci otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Program artystyczny uświetnił występ Romana Wiszniowskiego, wirtuoza wiolonczeli, artysty który grał w najznakomitszych salach koncertowych w Polsce, Europie i na świecie. Współpracował ze znanymi orkiestrami i zespołami muzyki klasycznej, min. z Jerzym Maksymiukiem i Markiem Drewnowskim. Podczas gali Roman Wiszniowski wykonał utwory Fryderyka Chopina na wiolonczelę z towarzyszeniem pianina.

Tekst: M.Winczewska

Zdjęcia: K.Dzwonowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

12.11.2018 r. Dzień Wolny

12.11.2018 r. tj. poniedziałek jest dniem wolnym od pracy oraz zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Szkoła tego dnia będzie zamknięta.

 


 

Światowy Dzień Chleba, 2018 r.

Chleb od tysięcy lat jest podstawowym elementem posiłków. Spełnia on również ważną funkcję w obrzędach wielu kultur. Światowy Dzień Chleba ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników obchodzony jest 16 października. Jego celem jest nauka jak szanować sam chleb i tych, którzy muszą na niego ciężko pracować.
W dniach 15-19.10.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Chleba. W tych dniach odbyły się różne akcje poświęcone Światowemu Dniu Chleba.
Uczniowie z nauczycielami plastyki przygotowali plakaty, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze. Można było zobaczyć ilustracje dotyczące wyrobu chleba oraz wystawę ziaren i zboża.
Podczas zajęć szkolnych i świetlicowych uczniowie wraz z wychowawcami robili smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki, a także przygotowywali sałatki. Dzieci uczyły się piosenki „Mało nas do pieczenia chleba”, rozmawiali o pracy piekarza, rolnika, a także o tym jak powstaje chleb. Kilka klas było na wycieczce w piekarni.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Tekst: K.Dzwonowska

W dniu 17.10.2018 r. uczniowie z klasy IA w ramach Dni chleba odwiedziły piekarnię ,,Putka”. Panie sprzedawczynie opowiedziały dzieciom o różnych rodzajach pieczywa, które można kupić w sklepie: np.: pszenne, razowe, owsiane, ze szpinakiem itp. Obserwowaliśmy proces przygotowania surowego pieczywa i otrzymanie gotowego produktu w postaci przepysznych gorących bułeczek. Po powrocie do szkoły dzieci przygotowywały zdrowe kanapki, które zjadły ze smakiem. To były bardzo ciekawe zajęcia, za które serdecznie dziękujemy Paniom z piekarni. 

Tekst: M.Bobin

W środę na godzinie wychowawczej wyszliśmy do piekarni. Przed piekarnią spotkaliśmy samochód dowożący pieczywo i chwilę porozmawialiśmy o rodzajach pieczywa/chleba. Kto które pieczywo najlepiej lubi i dlaczego. Następnie obejrzeliśmy rodzaje pieczywa w piekarni. Każdemu uczniowi kupiłam świeżą, pachnącą kajzerkę. Wracając do szkoły uczniowie jedli kajzerki, zachwycali się kolorami jesieni. Było mnóstwo śmiechu i radości. Uczniowie stwierdzili, że była to bardzo miła lekcja.

Tekst: D.Szczepińska

Dzisiaj w klasie 7f świętowaliśmy Dzień Chleba. Na początku zebraliśmy przyniesione przez nas produkty - różne rodzaje pieczywa, np. chleb biały, razowy, ze słonecznikiem itd. Oprócz tego niemalże każdy wziął z domu coś, z czym lubi jeść kanapki. Były to: miód, dżem truskawkowy i brzoskwiniowy, ser biały, ser żółty i inne. Znalazła się nawet pasta jajeczna. Po omówieniu zebranych składników, był czas na robienie kanapek. W tym zadaniu każdy miał okazję się wykazać. Na zakończenie - z przyjemnością oddaliśmy się chwili kosztowania naszych smakołyków :)

Tekst: K.Załęska

Zdjęcia: K.Dzwonowska, A.Milner, B.Kowalska, M.Falińska-Mrozek, E.Zielińska, A.Ukleja, P.Pikulińska, A.Chmiel, P.Szymańska, K.Sowa, D.Bartnik, D.Dziadyk-Szczepińska, E.Łochowska, M.Parzych, K.Załęska, M.Miedziewska, K.Brandeburg, E.Żelazowska, B.Grzelecka, M.Bobin, A.Warda, M.Karkocha, A.Korzeniewska, W.Łukasiak, A.Kołakowska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wyprzedaż Garażowa, 2018 r.

Regulamin Wyprzedaży Garażowej

 


 

16 października - Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca. W tym roku uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny dołączyli do bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążenowo-oddechowej.
Bicie rekordu rozpoczęliśmy, razem z uczniami z całej Polski, punktualnie o godzinie 12.00, a zakończyliśmy o godzinie 12.30. Dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją WOŚP, uczniowie znają zasady udzielania pierwszej pomocy. Wiedza ta owocuje w sytuacjach, kiedy dzieci radzą sobie z udzielaniem pomocy na miejscu zdarzenia.
Serdecznie dziękujemy uczniom klasy 6a i 6b za udział w tegorocznej akcji.

Tekst i zdjęcia: M.Falińska-Mrozek, A.Matysiak

Zapraszamy do obejrzenia filmu - link

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Ogólnopolski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych w Ciechanowie

W dniu 28 września 2018 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ciechanowie odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowy Szkół Podstawowych uczestniczących w projektach „Edukacja przez Szachy w Szkole” oraz „Szachy w mazowieckiej szkole”. Organizatorem turnieju był Polski Związek Szachowy.
Do szachowych zmagań przystąpiło 231 uczniów z 17 szkół podstawowych z różnych miejscowości z terenu całego kraju. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem 15 minut na zawodnika, w 6 grupach odpowiadających poszczególnym oddziałom klasowym I – VI szkoły podstawowej. Wyłonieni zostali zwycięzcy indywidualni i drużynowi. Trzy najlepsze drużyny sklasyfikowane według oddziałów klasowych (suma punktów dziesięciu najlepszych zawodników) obdarowane zostały pucharami. Najlepsi indywidualni gracze w każdej z sześciu grup otrzymali odpowiednio: za trzy pierwsze miejsca (1-3) – puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe; za kolejne miejsca (4-6) – dyplomy i nagrody rzeczowe.  Klasyfikacja indywidualna była oddzielna dla chłopców i dziewcząt w każdej grupie turniejowej. Wszyscy uczestnicy oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali też zestawy upominków.

Szesnastoosobowa reprezentacja SP 321 wróciła z Ciechanowa z dorobkiem 12 pucharów.

Nazwisko i imię Kl.
Zybrant Sandra VI b PUCHAR za I miejsce
Iwanicki Michał VI b PUCHAR za II miejsce
Fiszer Bartosz V a PUCHAR za I miejsce
Drużdżel Jan V a miejsce V
Iwanicki Marcin IV c PUCHAR za III miejsce
Iwanicki Mateusz IV c PUCHAR za I miejsce
Klepacz Helena IV f miejsce IV
Dobroń Martyna III b PUCHAR za I miejsce
Król Mateusz II d miejsce IV
Ciemiorek Jakub II d PUCHAR za II miejsce
Mielnik Zofia II b PUCHAR za I miejsce
Gwiazda Szymon II e miejsce X
Kreszczuk Maksim II e PUCHAR za III miejsce
Świątkowski Eryk II f miejsce VI
Okrągły Natan I A PUCHAR za I miejsce
Ładoń Tymoteusz I b PUCHAR za II miejsce
Klasyfikacja drużynowa:
SP nr 321 Warszawa- Bemowo 53,0 pkt.
SP nr 3 w Ciechanowie               45,5 pkt.
SSP STO w Ciechanowie            42,5 pkt.
SP nr 1 w Elblągu                        39,0 pkt.
SP nr 150 w Warszawie              37,0 pkt.
NSP „Żywioły” Płońsk                35,5 pkt.
 
Wycieczka do Ciechanowa była bardzo wyczerpująca, trwała od świtu do zmierzchu. Jednakże luksusowe warunki dojazdu (autokar spod szkoły, wyjazd 6:30) oraz znakomita atmosfera, pełna życzliwości i wzajemnego wsparcia  wśród sportowców,  oraz tuzin pucharów wynagrodziły zawodnikom trudy podróży.
Zwycięzcom gratulujemy, a  zawodnikom dziękujemy za wytrwałość i sportowe podejście do gry.

Na wielkie uznanie zasługuje również wzorowe zachowanie wszystkich uczestników w trakcie całej imprezy, za co serdecznie dziękują nauczyciele, opiekunowie wycieczki:  Urszula Pyzik i Zofia Marks.

Tekst: Z.Marks

Zdjęcia: U.Pyzik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zbiórka makulatury - wrzesień 2018

Szanowni Państwo,
zebraliśmy 4882,19 kg makulatury.
Zwycięska klasa 3 D za zebranie 919,52 kg, zgodnie z tradycją, otrzyma bilety do kina.
Klasy, które zajęły II i III miejsce pójdą na lody.

Największą ilość makulatury zebrały:
1 miejsce - klasa 3 D - 919,52 kg
2 miejsce - klasa 2 E - 435,73 kg
3 miejsce - klasa 4 C - 341,82 kg
4 miejsce - klasa 3 A - 311,42 kg
5 miejsce - klasa 6 G - 261,32 kg
6 miejsce - klasa 1 E - 235,02 kg

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę i zapraszamy do udziału w kolejnej akcji, którą planujemy przeprowadzić wiosną 2019 roku.

Wyniki zbiórki makulatury - lista klas

Tekst: K.Gajewska-Bereza

 


 

Konkursy w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała" oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przez naszą szkołę organizowane są dwa konkursy:

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach.

 

 


 

Zapraszamy na Wielkie Święto Programowania

Kiedy: sobota 6 października 2018 r.

Gdzie: Warszawa, wieżowiec Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8, godz.: 10.00-16.00, wstęp wolny

6 października 2018 r. – warto zapisać tę datę w kalendarzu! Tego dnia rusza Europejski Tydzień Kodowania. Postanowiliśmy to uczcić.  Do wspólnej zabawy i świętowania w godz. 10-16 zapraszamy dzieci i rodziców.

Wielkie Święto Programowania to impreza organizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK. Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.
Co, gdzie, kiedy?
Oto garść praktycznych informacji: spotykamy się w najbliższą sobotę (6 października) w budynku Oxford Tower przy ul. Chałubińskiego 8 w godz. 10-16. Nie musisz kupować biletów – wstęp na Wielkie Święto Programowania jest wolny.
Co się będzie działo?
Dzieciaki będą miały wyzwanie! Jakie? Przejść 15 stref warsztatowych, gdzie aktywnie spędzą czas bawiąc się i ucząc jednocześnie. Za udział w tych aktywnościach otrzymają pamiątkowy dyplom i upominki. Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać do 1,5 godz.
Ponadto, na naszych gości czekać będą gotowe do działania roboty: przesympatyczne niebieskie kulki Dash i Dot, chętny do zaprogramowania Photon, Lofi z zestawem logicznych wyzwań, a także małe Ozoboty, które pobudzą nas do manualnych działań.
Miłośnicy „planszówek” rozwiną umiejętności programistyczne w niecodzienny sposób, a na wszystkich czekać będzie niezliczona liczba zagadek, łamigłówek oraz aplikacje mobilne do nauki kodowania.
Dodatkowo rozgrzejemy się muzycznie przy Makey Makey i poznając robotyczne tańce.
Nie zabraknie również sportowych emocji! O godz. 10:00 roboty sterowane przez dzieci wezmą udział w wielkim wyścigu o tytuł „Robota - Mistrza Polski w biegu z przeszkodami”.
Rodzicu, Ty też nie będziesz się nudził…
Przez cały czas trwania imprezy będą działały też stoiska eksperckie dla rodziców. Opiekunowie będą mogli zasięgnąć tam porad, m.in. jak wspierać swoje dziecko w cyfrowym świecie. Porozmawiamy o bezpieczeństwie w Internecie – naszym i dzieci. A ci, którzy nie mają jeszcze Profilu Zaufanego, będą mogli go założyć i potwierdzić. Dlatego pamiętaj, by wziąć dowód osobisty.

Tekst informacji: Wydział Komunikacji Ministerstwa Cyfryzacji

 


 

Friday the 16th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |