Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

06.02.2018 Dzień Bezpiecznego Internetu

8 lutego 2018 obchodziliśmy w świetlicy klas II Dzień Bezpiecznego Internetu. Rozmawialiśmy o zasadach bezpieczeństwa w sieci, zasadach etykiety i zagrożeniach jakie mogą czyhać na dzieci siedzące przed komputerem. Uzyskane informacje uczniowie utrwalali rozwiązując krzyżówkę, czy rysując obrazki ilustrujące właściwe zachowanie w Internecie. Uczniowie podeszli do omawianych zagadnień bardzo poważnie, mam nadzieję, że poznane zasady będą zawsze pamiętać i stosować.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: M.Czerniczewska, A.Korzeniewska, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Karnawał, 2018

W tym roku w świetlicy przygotowania do balu rozpoczęliśmy jeszcze przed feriami zimowymi. Uczniowie na zajęciach wykonali piękne maski i dekoracje, którymi ozdobili swoje sale.
W zabawie karnawałowej, dnia 29 stycznia wzięły udział wszystkie chętne świetliczaki. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców przebrane w różne kostiumy i maski dzieci bawiły się z kolegami i koleżankami, a także nauczycielami. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i najpopularniejsze tańce dyskotekowe. Uczniowie bawili się znakomicie. Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy prowadzone przez animatorów. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę! Mamy nadzieję, że i w roku następnym będziemy bawić się równie wspaniale.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: nauczyciele świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Kiermasz świąteczny, 2017 r.

Jak co roku świetlica zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy. który jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem. Zebrane fundusze przeznaczono na urozmaicenie zajęć dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

Tekst i zdjęcia: E.Moszyńska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Rodzinny KONKURS PIERNIKOWY

W grudniu, w świetlicy szkolnej wzorem lat ubiegłych został ogłoszony i przeprowadzony najsłodszy z rodzinnych konkursów. Pomysłowość oraz różnorodność kształtów i form przesłodkich wypieków zaskoczyła wszystkich, szczególnie jury :-)
Kolorowe, przepiękne domki, lukrowane choinki, misie, serca, gwiazdki, nawet bajkowe minionki można było podziwiać na corocznym Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby konkurs miał tak przesłodką, kolorową i smaczną oprawę. Poniżej przedstawiamy laureatów i galerię wykonanych prac. Wszystkim dzieciom jeszcze raz gratulujemy, bo każda praca była piękna i wyjątkowa.
I miejsce: Amelia Krawczyńska kl. IIIh
II miejsce: Sara Dziadura kl. IIIc, Iga Obrębowska kl. IIIi
III miejsce: Julia Żyłowska kl. IIIi, Barbara Karpińska kl. IIIe
Wyróżnienia:
Zuzanna Kuncman kl. IVd, Karolina Kuncman kl. IIIi, Jerzy Gajowiak kl. IIIh, Natalia Potomska kl. IIIh, Marysia Pakuła kl. IIa

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha, D.Bartnik

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świąteczne robótki

Grudzień dla dzieci z klasy ID był pełen pracy. Gościliśmy panią Magdę Gacek (mamę Franka), która wyczarowała z dziećmi piękne pachnące goździkami stroiki z masy solnej, aniołki z szyszek, kartki świąteczne oraz ozdoby na choinkę z masy porcelanowej. Bożonarodzeniowe wyroby sprawiły radość dzieciom oraz ich rodzicom.
Przed świętami w naszej klasie odbyły się Warsztaty bursztynnicze, w programie były m.inn.:
- prelekcja o bursztynie ( pochodzenie bursztynu, największe okazy, nazwy bursztynu w innych językach, szlak bursztynowy), pokaz bursztynu i inkluzji,
- zajęcia warsztatowe polegające na szlifowaniu i polerowaniu bursztynów przez dzieci,
- zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu rysunków z pyłu bursztynowego,
- wykonanie bombki bursztynowej ozdabianej od wewnątrz bursztynami i brokatem.
Własnoręcznie wykonane ozdoby są piękną dekoracją w domu oraz miłym prezentem dla bliskich. Wesołych Świąt.

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świąteczny decoupage

Przed świętami p. Ania i p. Małgosia zorganizowały dla uczniów klasy II A i II B zajęcia, na których dzieci poznały metodę ozdabiania różnych przedmiotów techniką decoupage. Świetliczaki z zapałem przystąpiły do pracy, wycinały bożonarodzeniowe motywy i naklejały wybrane elementy na szklane naczynia. Po wyschnięciu wszystkie prace zostały polakierowane i ozdobione brokatem. Na koniec każde dziecko ozdobiło swoją pracę kolorową wstążeczką. Zbliżają się święta, a poznana przez uczniów metoda zdobienia to doskonały pomysł na niepowtarzalne prezenty. Efekty naszej pracy widać na zdjęciach.

Tekst i zdjęcia: M.Czerniszewska, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Pasowanie na Świetliczaka, 2017 r.

29 listopada 2017r. odbyło się Uroczyste Pasowanie na Świetliczaka uczniów z klas pierwszych. Przyjęcie nowych uczniów do gromady świetlicowej rozpoczęły występy klasy Id oraz If, zaśpiewaniem piosenki i recytacją wiersza.
Zanim dzieci przystąpiły do uroczystego ślubowania, musiały wykonać kilka zadań: każda klasa ustawiała się w kształt swojej litery, wybrano cechy prawdziwego świetliczaka oraz należało zjeść plasterek cytryny z uśmiechem na ustach. Po zadaniach, z podniesioną ręką dzieci powtórzyły „Rotę Świetliczaka”. Wszyscy wzorowi uczniowie otrzymali medale oraz pozowali do pamiątkowych zdjęć.

Tekst: M.Krzysztyniak

Zdjęcia: A.Osytek, A.Górecka-Pindor, M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Muzyka polskich górali”

Dnia 8.12.2017r. dzieci z klas I-IV uczęszczające do szkolnej świetlicy brały udział w koncercie pt. „Muzyka polskich górali” w wykonaniu Agencji Artystycznej „Promocja”.  Podczas koncertu przedstawione zostały autentyczne stroje i instrumenty. Artyści z gór wykonali wiele ludowych pieśni oraz zaprezentowali taniec zbójnicki i ludowe zabawy. Na koniec wspólnie z artystami dzieci zaśpiewały popularne polskie kolędy.

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Mikołajki w świetlicy, 2017 r.

MIKOŁAJKI- jeden z dni najbardziej lubianych i wyczekiwanych przez dzieci. Dzień radości, jedzenia słodyczy i otrzymywania drobnych upominków. Dzień, który dorośli starają się ze wszystkich sił umilić swoim dzieciom.
O magiczną oprawę tego święta postarali się rodzice z klasy IId. Był wspaniale udekorowany stół, były oryginalne słodkości z różnych stron świata i przede wszystkim… prezenty.
Kochani Rodzice- DZIĘKUJEMY!

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

Dnia 6 grudnia dzieci z klas młodszych uczęszczające do świetlicy szkolnej z niecierpliwością oczekiwały odwiedzin św. Mikołaja. Wcześniej wykonały piękne prace o tematyce mikołajkowej oraz uczestniczyły w piłkarskim turnieju sportowym. Kiedy nasz Gość pojawił się w świetlicy z wielkim workiem został powitany z wielką radością. Wizyta dobroczyńcy i słodki poczęstunek sprawiły wszystkim wiele przyjemności. Wspólne zdjęcia odzwierciedlają panującą w tamtym dniu atmosferę.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy klas II i III

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Andrzejki w świetlicy, 2017 r.

Andrzejki to święto znane od wieków i w Polsce mające długą tradycję. Dawniej w andrzejkowy wieczór panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż wróżyły. Wróżby dotyczyły oczywiście przyszłego męża, tego jak będzie wyglądał skąd pochodził i jak się nazywał. Kiedyś kawalerowie nie obchodzili święta Andrzejek, bo dla nich były Katarzynki. Dziś to się zmieniło, a zabawy andrzejkowe skupiają i mężczyzn i kobiety. Jednak zwyczaj wróżenia pozostał, co więcej dawne wróżby odeszły w niepamięć, a na ich miejsce pojawiły się nowe.
Zgodnie z coroczną tradycją popołudnie wróżb zorganizowaliśmy także w szkolnej świetlicy. W każdej z klas II i III wyglądało to trochę inaczej, chociaż oczywiście najpopularniejsze zabawy się powtarzały. Jak zwykle ogromne emocje wzbudziła obserwacja, który but pierwszy przekroczy próg sali. Każde z dzieci chciało też poznać imię swojego przyszłego męża czy żony, a także zawód, jaki wykonywać mają w przyszłości. Chętni uczniowie kolorowali obrazki z andrzejkowymi motywami oraz brali udział w zabawach przy muzyce.
Popołudnie wróżb poprzedzone było rozmowami na temat historii powstania tej tradycji oraz mocnym podkreśleniem, że jest to tylko zabawa i nie należy traktować jej całkiem serio.

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: nauczycielki klas II i III

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty cukiernicze w kl.I d

W klasie Id gościła pani Ania Grzechnik (mama Hani), która podzieliła się z nami swoimi cukierniczymi zdolnościami. Dzieci ozdabiały kolorowym lukrem oraz różnymi,  słodkimi posypkami wcześniej upieczone świąteczne ciasteczka.  Z babeczek za pomocą kremu, posypek i specjalnej masy powstały znane nam z bajki Elmo i Ciasteczkowy Potwór.  Dzieci  pracowały z zapałem oraz dużą wyobraźnią. Dziękujemy za pomoc mamie Mikołaja. To była wielka przyjemność dla wszystkich. Lubimy takie słodkie zajęcia.

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Światowy Dzień Życzliwości, 2017 r.

21 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Na zajęciach uczniowie wymyślali rymowanki zachęcające do wzajemnej życzliwości, wykonywali ordery – słoneczka, które wręczali koleżankom, kolegom, pracownikom szkoły, rodzicom.. W świetlicy ogłaszane były konkursy mające na celu zaprezentowanie uprzejmości, serdeczności, życzliwości i uśmiechu. Pamiętajmy, że uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień, a nie tylko od święta.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska, A.Korzeniewska, E.Moszyńska, M.Karkocha, W.Łukasiak, M.Krzysztyniak, E.Żelazowska, L.Mańka, A.Osytek

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Jesienne inspiracje

Jesień to niezwykle malownicza pora roku. Czas, kiedy w przyrodzie zachodzi wiele ciekawych, zadziwiających oraz inspirujących zmian. Kolory jesieni zachwycają nas każdego roku, a jej dary i wykonane z nich wielobarwne i różnorodne kompozycje cieszą nasze zmysły. Nasi uczniowie wykorzystując zebrane podczas wspólnych spacerów jesienne skarby pod okiem wychowawców wykonali różnorodne prace, które zdobiły szkolne wystawy (zdjęcia poniżej). Dzięki nim można przekonać się, że obecna pora roku to nie tylko deszcz i szaruga za oknem.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs KAPELUSZ PANI JESIENI

W listopadzie w ostatnim pełnym miesiącu jesieni w świetlicy szkolnej został przeprowadzony i rozstrzygnięty twórczy konkurs KAPELUSZ PANI JESIENI. Komisja miała twardy orzech do zgryzienia przy wyborze najlepszych prac, ktorych wpłynęło ponad 60, a wszystkie charakteryzowały się oryginalnością i estetyką wykonania. Kapelusze Pani Jesieni zostały zaprezentowane i mogły być podziwianie w ramach wernisażu jesiennego. Wszystkim rodzicom jak i ich dzieciom serdecznie dziękujemy, a poniżej przedstawiamy laureatów i galerię wykonanych prac.
Konkurs został przeprowadzony i oceniony w dwóch kategoriach:

W I kategorii prac przestrzennych wykonanych z rodziną w domu
I miejsce Aleksandra Szulc kl. IIb
II miejsce Grzegorz Potrzeba kl. IIc, Mateusz Marczak kl. IIIf
III miejsce Noelia Szymańska kl. IIId, Wiktor Łagierski kl. IIb
Wyróżnienia:
Franek Laskowski kl. IIb, Kuba Kacprzyk kl. IIc, Michał Chalupka kl. IIc, Zosia Zatorska kl. IIIb, Julia Żyłowska kl. IIIi, Weronika Malczyk kl. IVb

W II kategorii prac plastycznych wykonanych w formie płaskiej w świetlicy szkolnej
I miejsce Nina Sawicka kl. IIIa
II miejsce Bartosz Zalewski kl. IIIa,  Aleksandra Jurkiewicz kl. IIIa
III miejsce Inga Koczora kl. IIIg,  Julia Zygmunt kl. IVb
Wyróżnienia:
Szymon Kochaniak kl. IIb, Michał Wrzosek kl. IIb, Radek Sieradz kl. IIc,  Ania Rudnik kl. IIIb, Lena Grzegorczyk IIIc, Adrian Główka kl. IIIc, Paweł Orzechowski kl. IIIi

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Lampiony

Jesień, to czas w którym dni są coraz krótsze. Dlatego chcąc rozjaśnić długie, ponure wieczory dzieci z klasy IIIb i IIIg wykonały kolorowe, pomysłowe lampiony. Te hallowinowe cieszyły się największym powodzeniem, gdyż dzieci najchętniej zamieniały szklane słoiczki w duszki czy dynie. Jednak wszystkie, również te jesienne, pięknie ozdabiały salę świetlicową. Najważniejsze, że wszyscy dobrze się bawili, bo w świetlicy klasy IIIb i IIIg nie ma czasu na nudę

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dary dla Domu Dziecka

Świetlica szkolna po raz kolejny w ramach wolontariatu wlączyła się w zbiórkę darów. Tym razem obdarowaliśmy Dom Dziecka przy ul. Nowogrodzkiej. Dzięki Państwa wsparciu i dobrym sercom akcja zakończyła się powodzeniem. Zebraliśmy naprawdę pokaźną ilość darów, ktore w dniu 16.11. 2017r. zostały przekazane na ręce Pani dyrektor Domu Dziecka. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a szczególnie tym najmłodszym dzieciom uczęszczającym do świetlicy szkolnej.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha, A.Nowicka, D.Bartnik

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Dzień Jeża

Z okazji Dnia Jeża, który obchodziliśmy 10 listopada, klasa 2c postanowiła stworzyć swoje własne, małe, kolczaste zwierzaczki. Długo na to czekali, więc gdy nadszedł ten dzień ochoczo zabrali się do pracy. W efekcie tej pracy garść osikowych płatków zamieniła się w stadko uroczych jeżyków :)
A z zamiłowania do Titanica Janek zbudował swój własny statek....

Tekst i zdjęcia: E.Moszyńska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Starsi czytają młodszym

Jednym z podstawowych zadań świetlicy jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Codziennie nauczyciele czytają literaturę dziecięcą: bajki, baśnie i opowiadania. Do świetlicy zapraszamy starszych uczniów by czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom.
W październiku w świetlicy klasy IIA i IIB gościliśmy uczniów z klasy VF, którzy czytali dzieciom legendy warszawskie. Najmłodsi z zainteresowaniem wysłuchali czytanych tekstów, oglądali ilustracje i odpowiadali na pytania. Później uczniowie z dużym zapałem wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą Syrenkę. Najstaranniejsze prace były ozdobą naszej świetlicy, autorzy otrzymali drobne upominki.

Tekst i zdjęcia: A. Warda, M. Czerniszewska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Śpiewanie pieśni patriotycznych w klasach pierwszych

Z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości dnia 9 listopada 2017 roku, podczas zajęć świetlicowych klas pierwszych, odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu państwowego. Odbyła się krótka lekcja historii opowiadająca o tworzeniu się naszego państwa po 123 latach niewoli. Pokrótce została przybliżona uczniom postać Józefa Piłsudskiego.
Następnie każda klasa zaśpiewała wybraną pieśń. Nie zabrakło pieśni powszechnie znanych przez małych i dużych czyli "Marsz Pierwszej Brygady", "Rozkwitały pąki białych róż", "Serce w plecaku" czy "Przybyli ułani pod okienko". Muzyczną ucztę zakończyła piosenka "Ojczyzna" odśpiewana głośno i radośnie przez wszystkie dzieci.
Atmosferę polskości podkreślały biało - czerwone dekoracje, kotyliony i flagi przyniesione przez dzieci na to patriotyczne spotkanie.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Udział w Dzielnicowym Konkursie Plastyczno – Technicznym „Dyniowe cudeńka”

W październiku uczniowie naszej szkoły uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali prace na Dzielnicowy Konkurs Plastyczno - Techniczny „Dyniowe cudeńka”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 357 w Warszawie. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy przestrzennej na wskazany temat dowolną techniką. Uczestnicy konkursu wykonali bardzo ciekawe i oryginalne dynie, użyli do tego różnorodnych materiałów plastycznych tj.: kolorowych papierów, krepiny, plasteliny, masy solnej, ozdób. Z jesiennych dyń powstały wspaniałe ludziki, zwierzaki i inne stworki. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią.
Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i dzielnicowego.

W etapie szkolnym wyróżniono następujące osoby:
Klasy I
Maja Wasilewicz, Gabrysia Błaszczyk, Eryk Świątkowski, Mikołaj Krupczyński - kl. I F
Klasy II
Hania Włodarczyk, Hania Bachanek - kl. II A
Maja Żelichowska, Sonia Miszczuk, Ania Rytel, Lucynka Gawrońska - kl. II B
Ania Sala, Zuzia Gładysz, Hania Stasiak - kl. II D
Klasy III
Zosia Zatorska, Ania Rudnik, Natalka Gutowska, Ania Florkiewicz, Dominika Owczarczyk - kl.IIIB, Ania Mizeńska - kl.IIIG

W etapie dzielnicowym wyróżnienia otrzymali:

  • Maja Wasilewicz kl. I F
  • Maja Żelichowska kl. II B
  • Zosia Zatorska kl. III B

Autorzy nagrodzonych prac otrzymali dyplomy i upominki.
Wszystkim dzieciom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Tekst: A. Warda

Zdjęcia: A. Warda, M. Czerniszewska, A. Korzeniewska, M. Karkocha, A. Górecka – Pindor

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Sowy z jesiennych liści

Jesień mieni się przepięknymi barwami kolorowych liści, które zainspirowały nas do kreatywnego działania.
Pod koniec października uczniowie klasy II A i II B na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonali jesienne sowy. Do stworzenia tych prac dzieci wykorzystały różnobarwne jesienne liście oraz elementy przygotowane wcześniej z kolorowych kartek. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem, chętnie współpracowali ze sobą. Jesienne sowy zdobiły tablicę eksponującą prace świetlicowe podczas IV Szkolnej Wyprzedaży Garażowej. Efekty pracy naszych wychowanków można też podziwiać na zamieszczonych zdjęciach.

Tekst i zdjęcia: A.Warda, M.Czerniszewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Bal jesienny w klasie I E”

Dnia 7 listopada 2017r. urządziliśmy w naszej klasie jesienny bal. Dzieci ubrały się w barwy dominujące jesienią, a na głowy włożyły korony z jesiennych liści. Bal był pełen atrakcji, m.innymi: zagadki o jesieni, śpiewanie piosenek o tematyce jesiennej, różne zabawy ruchowe i konkursy. Najwięcej radości sprawiły dzieciom tańce i zabawy z balonikami. Było kolorowo, gwarnie i wesoło.
Podczas przerw w zabawach dzieci posilały się smacznymi przekąskami dostarczonymi przez liczne grono rodziców. Udał się nam ten bal ! Widać było uśmiech na dziecięcych buziach i radość ze wspólnej zabawy.

Tekst: E.Żelazowska

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Konkurs "Barwy jesieni"

27 października odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego dla klas I-ych pt. „Barwy jesieni”. Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej oraz sprawności manualnej dzieci. Do wykonania ciekawych praz o tematyce jesiennej dzieci użyły różnych technik plastycznych. Wyłonienie zwycięzców nie było dla jury prostym zadaniem. Przyznano I, II i III miejsce w każdej kasie.

Laureaci konkursu:

kl. I A
1. Karolina Żero
2. Ignacy Malewski
3. Nadia Szczepkowska

kl. I B
1. Marysia Skub
2. Sara Sękalska
3. Bruno Ziółkowski

kl. I D
1. Alicja Olejarz
2. Alan Hys
3. Anna Szulga

kl. I E
1. Zuzanna Burzec
2. Katja Sienkiewicz
3. Ewa Sikorska

kl. I F
1. Małgosia Kraszewska
2. Patrycja Karpowicz
3. Maja Truszkowska

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności!

Tekst: J.Mańka

Zdjęcia: M.Krzysztyniak

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„DYNIOWE CUDEŃKA”

W dniach 10-12.11.2017, w świetlicy klasy II d, odbyły się warsztaty lepienia z masy solnej pt. „Dyniowe cudeńka”. Prace wykonywaliśmy w kilku etapach. Przede wszystkim musieliśmy wyrobić ciasto. Jak wiadomo, dzieci uwielbiają się brudzić, dlatego chętnych do zagniatania nie brakowało. Z gotowego ciasta uczniowie ulepili dynie. Następnie niecierpliwie czekaliśmy aż prace chociaż troszkę przeschną….
Następnym etapem było malowanie farbami. Jedne dynie stały się zwyczajnymi dyniami, jakie kupić można w warzywniakach, a inne wzbogacone zostały o oczy i buzie. I znowu musieliśmy czekać aż prace wyschną….
W tym czasie, na szkolnym placu zabaw, pozbieraliśmy liście, kasztany i żołędzie potrzebne do ozdobienia „dyniowych cudeniek”. Dzieci wybierały liście do swoich prac, a pani przyklejała je klejem na gorąco.
Prace wyszły naprawdę cudowne! Uczniowie byli zachwyceni poznaną techniką i z pozostałego ciasta wykonywali kolejne cudeńka, tym razem według własnego pomysłu.
Lepienie z masy solnej będziemy organizować znacznie częściej!

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

  

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Monday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |