Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017 w świetlicy szkolnej klas IV i V (sala 005)

Wakacje były super! Niestety minęły zbyt szybko. Aby choć na chwalę zatrzymać w pamięci tamte letnie dni, odbyliśmy w naszej świetlicy cykl zajęć pt. „Witaj szkoło, żegnajcie wakacje”. Wspominaliśmy najciekawsze wakacyjne przygody, prezentowaliśmy pamiątki przywiezione z dalekich i bliskich podróży, odbywaliśmy „wędrówki” po mapach Polski i Europy. Nasze wakacyjne wspomnienia zakończyliśmy konkursem krajoznawczym pt. „Spacerkiem po Europie”. Największą wiedzą o krajach naszych sąsiadów wykazali się:
Wojtek Fryc kl.Vb, Janek Truszkowski kl.Ve, Marek Walecki kl.IVa; Marta Janiszewska kl. IVa, Julia Łuczak kl. IVa i Antek Kowalczyk kl. IVg.
Zwycięzcy otrzymali gratulacje i drobne upominki.

Zdjęcia: M.Karkocha, W.Łukasiak

 


 

Rok szkolny 2016/2017

Witamy po wakacjach w nowym roku szkolnym 2016/2017

 


 

Decoupage

Technika decoupage zwana również techniką serwetkową jest jedną z najprostszych a zarazem najbardziej efektownych metod zdobienia. Nazwa decoupage powstała w XX wieku i pochodzi z języka francuskiego. W dosłownym tłumaczeniu znaczy tyle, co wycinanka.

Pod koniec maja w naszej świetlicy odbyły się warsztaty z decoupage dla rodziców i dzieci z klasy III F. Uczniowie wraz z rodzicami z wielkim zaangażowaniem przystąpili do pracy, starannie wycinając i przyklejając wzory z papierowej serwetki na wybraną powierzchnię. Pomimo tego, że technika początkowo wydawała się skomplikowana, pochłonęła wszystkich całkowicie, a efekty pracy okazały się imponujące, co widać na zdjęciach.

Zdjęcia: organizator A. Warda

 


 

Mozaiki zwierząt - warsztaty plastyczne

Na przełomie maja i czerwca w szkole odbyły się warsztaty plastyczne dla zainteresowanych uczniów klas III. Zajęcia poprowadziła pani magister sztuki Joanna Nowakowska.
Po krótkiej prezentacji i wprowadzeniu w tematykę zajęć, wszyscy z zapałem przystąpili do pracy.
Zadaniem było zrobienie mozaiki kota lub rybki. Po kierunkiem pani Joanny Nowakowskiej, dzieci z radością szkicowały i wyklejały mozaiki z papieru kolorowego.
Nasi mali plastycy już dopytywali się o kolejne warsztaty.

Zdjęcia: K. Dzwonowska, A. Warda

 


 

Wycieczka klas IV do parku im. Ks. Janusza

W maju w ramach programu „Spędźmy aktywnie czas na Bemowie” odwiedziliśmy Park ks. Janusza na Kole. Na spacer udaliśmy się pieszo, pomimo tego, dzieciom nie zabrakło sił do beztroskiej, aktywnej zabawy. Dziewczynki cały czas przeznaczony na relaks spędziły na placu zabaw, chłopcy zaś rozegrali również mecz na zielonym, trawiastym boisku. Był także czas na przekąskę i napoje, które dzieci zabrały z domu. Do szkoły wróciliśmy tramwajem, cieszyliśmy się, że pogoda dopisała i nie pokrzyżowała nam wspólnych planów.

Zdjęcia: M. Karkocha, D. Bartnik

 


 

Konkurs recytatorski pt. Gimnastyka dla języka- wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej

Języki sobie połamaliśmy, ale w dobrych humorach konkurs zakończyliśmy.
Trzecie miejsce Julka Dadał z 4d zdobyła recytując wiersz o plamie czystej wody, która się nagle pojawiła. Na drugim miejscu Karolina Wachuta z 3f się uplasowała wygłaszając wiersz Burza- rady jak poradzić sobie ze złością nam dawała.
Najlepszą Martyna Kempa z 3f się okazała, która z trudnym wierszem Mowa polska- doskonale sobie radę dała.
Wszyscy uczestnicy, a było ich siedemnastu wiersze pięknie recytowali, za co gromkie brawa od widowni dostali.

Zdjęcia: organizatorzy konkursu M. Marczak, M. Lipska-Góralczyk

 


 

Turniej wiedzy "Rusz głową"

W piątek 20 maja uczniowie kl. III F i III A zorganizowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas 0 turniej wiedzy pod hasłem „Rusz głową”. Celem spotkania było umożliwienie zaprezentowania zdobytej wiedzy w formie zabawy oraz pobudzenie aktywności myślowej dzieci. Uczestnicy zabawy odpowiadali na pytania trzecioklasistów, rozwiązywali zagadki, labirynty. Wyłącznie przy pomocy zmysłu dotyku odgadywali nazwy różnych przedmiotów. Drużyny miały za zadanie podać nazwy instrumentów muzycznych i posegregować owoce i warzywa widoczne na rysunkach. Zerówkowicze znakomicie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Na turnieju wszystkie drużyny grały w przygotowaną przez trzecioklasistów grę „Szukaj Słońca”. Wspólnie bawiliśmy się w kole. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i medale własnoręcznie wykonane przez starszych kolegów na zajęciach w świetlicy szkolnej.

Zdjęcia: A. Warda

 


 

Świetlicowy konkurs origami

Przed weekendem majowym odbyło się podsumowanie konkursu ORIGAMI zorganizowanego w świetlicy szkolnej dla dzieci z klas II i III. Konkurs przygotowały i przeprowadziły uczennice klasy III F – Martyna Kempa i Zuzanna Urbańska pod opieką p. A. Wardy. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Do organizatorów wpłynęło 38 prac, wszystkie były ładne i ciekawe. Wyłonienie zwycięzców nie było dla organizatorów prostym zadaniem. W ocenie zwracano uwagę na pomysłowość i estetykę wykonania pracy. Komisja przyznała I, II i III miejsce w kategorii klas II i III, wszystkie pozostałe prace zostały wyróżnione. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i upominki.
Laureaci:

w kategorii klas drugich:

 • I miejsce- Emilia Bala II F
 • II miejsce- Olga Pszczółkowska II F
 • III miejsce- Greta Świglińska II F

 

w kategorii klas III:

 • I miejsce- Patrycja Prus III F
 • II miejsce- Maja Rucińska III A
 • III miejsce- Joanna Olendzka III D

 

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności. Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych prac – na tablicach w holu szkoły.

Zdjęcia: A. Warda

 


 

Spotkanie w świetlicy

W dniu 27 kwietnia 2016r. w naszej świetlicy odbyło się spotkanie, klas drugich z mamą uczennicy Igi Świerkot – lekarzem medycyny.
Spotkanie odbyło się w ramach zajęć świetlicowych: „Poznajemy ciekawe i trudne zawody” i miało na celu przybliżenie dzieciom pasjonującego zawodu lekarza. Pani Agnieszka Czarnecka-Świerkot, przekazała wiele interesujących informacji na temat swojego zawodu oraz przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia dla dzieci. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia fantomu człowieka, samodzielnego wypisania recept czy też osłuchania serduszka przez stetoskop. Atmosfera spotkania była bardzo miła co sprawiło, że uczniowie w skupieniu wysłuchali pani doktor i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Na koniec dzieci przekazały podziękowania przygotowane specjalnie na tę okazję.
Bardzo dziękujemy pani doktor za przybycie do naszej świetlicy!

Zdjęcia: M. Bobin

 


 

Kolorado

Dnia 22.04.2016 r. świetlica klas IV odwiedziła kolejne Bemowskie miejsce, w którym dzieci mogą aktywnie i miło spędzić wolny czas. Po skończonych lekcjach udaliśmy się do Sali Zabaw Kolorado przy ul. Konarskiego. Podróż odbyliśmy komunikacją miejską i o godz. 14.30 rozpoczęliśmy dwugodzinną zabawę, którą prezentujemy na poniższych zdjęciach.

Zdjęcia: M. Karkocha, D. Bartnik

 


 

Warzywno-owocowy zawrót głowy

12 kwietnia w świetlicy szkolnej uczniowie klasy III A i III F uczestniczyli w zajęciach, których głównym tematem były owoce i warzywa. Stanowią one naturalne źródło cennych witamin i składników mineralnych, bardzo potrzebnych dla prawidłowego rozwoju człowieka.
Przed przystąpieniem do pracy wszyscy pamiętali o dokładnym umyciu rąk oraz o bezpiecznym obchodzeniu się z narzędziami kuchennymi. Pod okiem wychowawców dzieci przygotowały zdrowe przekąski w postaci „chipsów” marchewkowych, jabłkowych i gruszkowych. Z przygotowanych owoców i warzyw wspólnie przyrządziliśmy sok. Największą popularnością cieszył się sok marchewkowo-jabłkowy. Była to również okazja, żeby poznać działanie sokowirówki oraz zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać podczas korzystania z tego rodzaju sprzętu domowego. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, które zakończyły się wspólną konsumpcją przygotowanych smakołyków. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości, zintegrowały grupy.

Zdjęcia: A. Warda, A. Osytek

 


 

ABC dobrego konsumenta

Na początku kwietnia w świetlicy szkolnej zgodnie z tematem kompleksowym „ABC dobrego konsumenta” nauczyciele przeprowadzili zajęcia mające na celu zapoznanie dzieci z z różnymi  aspektami współczesnego handlu i podniesienie ich świadomości konsumenckiej, aby dokonywane przez nie zakupy były bezpieczne i niewymuszone. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się między innymi: jak rozsądnie robić zakupy, co dzieci mogą kupować same a czego nie, czemu służą reklamy i jak z nich korzystać, aby im nie ulegać. Uświadomiliśmy dzieciom dlaczego należy sprawdzać datę ważności  produktu i co oznaczają różne symbole na opakowaniach. W ramach zajęć zapoznaliśmy podopiecznych co można zrobić, gdy kupiony towar ma wadę, co to jest gwarancja, dlaczego zawsze trzeba zachować paragon i jakie instytucje pomagają konsumentom. Uczestnicy zajęć zapoznali się z  komiksem „Zakupy z Maxem”, wykonali plakaty związane z tematem tygodnia oraz odgrywali scenki dramowe prezentujące dobre i złe zachowania konsumenckie. Na koniec uczniowie rozwiązywali quiz podsumowujący wiadomości z całego tygodnia. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i z pewnością  przydadzą się dzieciom w codziennym życiu.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Światowy Dzień Zdrowia

„W zdrowym ciele zdrowy duch” – Decimus Junius Juvenalis
7 kwietnia z okazji Światowego Dnia Zdrowia i Święta Pracownika Służby Zdrowia dzieci ze świetlicy wraz z wychowawcami odwiedziły naszą Panią Pielęgniarkę. Uczniowie podziękowali Pani Mirosławie za codzienną pracę, życzyli dużo zdrowia, uśmiechu i zadowolenia z wykonywanej pracy, wręczyli Pani Pielęgniarce kwiaty i własnoręcznie wykonane kolorowe laurki.
Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest dnia 7 kwietnia z okazji powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów nawiązuje do poważnego i pogłębiającego się problemu zdrowotnego w Polsce i na świecie jakim jest cukrzyca. Informacje związane z tą tematyką można zaleźć na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) www.who.int oraz na stronach Regionalnych Biur WHO. Pamiętajmy o prowadzeniu zdrowego stylu życia i dbajmy o własne zdrowie.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

"Królik wielkanocny"

„Królik wielkanocny” to konkurs plastyczny zorganizowany przez uczennice klasy IVc – Julię Kowal oraz Julię Krajewską. Dziewczynki samodzielnie opracowały regulamin, starannie wypisały dyplomy oraz nagrodziły zwycięzców. Prace dzieci z klas II, III i IV zostały wyeksponowane i można było je oglądać i podziwiać w okresie świątecznym.
Oto laureaci:
I miejsce - Zofia Bocian kl. IVc
II miejsce – Zuzanna Jóźwikowska kl. IIa, Barbara Witkowska kl. IIIg, Wiktoria Jędruszczak kl. IVd
III miejsce – Iga Świerkot kl. IIc, Marta Janiszewska kl. IIIa, Maria Więckiewicz kl. IIa
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: M. Karkocha

 


 

Wiosna w naszej świetlicy

Dzięki pięknym, kolorowym dekoracjom w naszej świetlicy pachnie już wiosną i świętami.

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 


 

Turniej wiosenny

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny w świetlicy klas III odbył się turniej wiedzy o wiośnie. Do konkursu przystąpiły klasy: III A, III B, III C, III D, III F i III G, każdą klasę reprezentowało kilku przedstawicieli. Tematem przewodnim spotkania była wiosna i jej zwiastuny. Drużyny odgadywały zagadki wiosenne, rozwiązywały krzyżówkę i dokańczały przysłowia związane z nadejściem wiosny, co okazało się bardzo łatwym zadaniem. Trzecioklasiści literowali również wiosenne słowa oraz odczytywali trudne do wymówienia zdania. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z zadaniami konkursowymi, umiejętnie i efektywnie współdziałali w swoich grupach. Po konkurencjach wiedzowych dzieci chętnie wzięły udział w zabawach z chustą animacyjną.
Na koniec każdy zespół otrzymał od organizatorów gratulacje i słodki upominek.

Zdjęcia: A. Warda, A. Osytek

 


 

Kibice

W środę 16 marca dzieci ze świetlicy z klas 4, dzięki współpracy z Bemowskim Klubem Sportowym 7 Warszawa miały możliwość kibicowania "na żywo" ze stadionie Legii Warszawa. Stołeczny klub w ramach rozgrywek Pucharu Polski podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Dzieci podczas meczu gorąco dopingowały warszawski zespół. Emocji było bardzo wiele. W trakcie meczu padły cztery bramki, był również niewykorzystany rzut karny. Dla niektórych dzieci był to pierwszy w życiu mecz piłkarski, który mieli możliwość oglądania z trybun stadionu. Prawdopodobnie na wiosnę jeszcze raz udamy się na mecz by wspólnie dopingować zespół Legii Warszawa.

Zdjęcia: D. Bartnik

  


 

Lodowisko

Na początku marca chętne dzieci, które na co dzień uczęszczają do szkolnej świetlicy z klas 4, udały się na pobliskie Lodowisko. Wyjście było zorganizowane w ramach świetlicowego programu "Spędzanie aktywnie czas na Bemowie". Po ponad godzinnej zabawie na tafli lodowej, wspólnych wyścigach i szaleństwach zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Zdjęcia: D, Bartnik

 

 


 

Konkurs "Dzień Kobiet"

Z okazji ŚWIĘTA KOBIET uczennice klasy IVc Zofia Bocian oraz Zuzanna Winiszewska uczęszczające do świetlicy szkolnej zorganizowały konkurs plastyczny dla uczniów klas II – IV. Pod czujnym okiem wychowawcy świetlicy opracowały regulamin konkursu, własnoręcznie przygotowały dyplomy i wyróżnienia. Jak piękne kobiety, tak pięknie wykonane prace posłużyły nam jako dekoracja na Koncercie Życzeń, później cieszyły oko, zawieszone w holu głównym naszej szkoły. A oto Ci, którym tym razem udało się szczególnie zachwycić jurorów:

 • I miejsce – Maja Konisiewicz kl. IIIb
 • II miejsce – Joanna Banaszczyk kl. IIe, Zuzanna Urbańska kl. IIIf, , Barbara Witkowska kl. IIIg, Julia Kowal kl. IVc
 • III miejsce – Aleksandra Kurkowska kl. IIIf, Patrycja Prus kl. IIIf, Karolina Danis kl.IVc

 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!

Zdjęcia: M. Karkocha

 


 

Święto Kobiet

„Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów” Pierre de Brantome
Z okazji DNIA KOBIET w świetlicy szkolnej odbył się Koncert Życzeń dla mam, babć, cioć oraz płci pięknej naszej szkoły. Uczniowie klas III i IV na scenie Sali Widowiskowej zaprezentowali znane i lubiane przeboje znanych wokalistów i zespołów doskonale wcielając się w ich role. Ponieważ był to koncert życzeń, były też emocje, ponieważ to drogie Panie poprzez losowanie decydowały o kolejności wykonywanych utworów. Na naszej scenie zagościł również P. Marcin Boguś ze swoim zespołem, oraz zespół taneczny przygotowywany przez wolontariuszkę gimnazjum na Boernerowie. Na zakończenie każda z Pań otrzymała pięknego tulipana orgiami, a nasi artyści oprócz braw zostali obdarowani słodkościami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Dziękujemy młodym artystom za występy muzyczno-wokalne, rodzicom gratulujemy utalentowanych dzieci, a wszystkim przybyłym Paniom dziękujemy, że zdecydowały się zaszczycić nas swoją obecnością.

Zdjęcia: M. Karkocha, A. Warda, D. Bartnik

 


 

Konkurs "Portret kota"

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota uczniowie kl.3g pod opieką p.M. Lipskiej- Góralczyk przygotowali konkurs plastyczny dla dzieci uczęszczających do świetlicy. Wykonano mnóstwo pięknych kocich portretów.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Gratulujemy zwycięzcom.

Oto laureaci:

 • I miejsce- Olga Mańk kl.4a i Zuzanna Kosieradzka kl.3f
 • II miejsce- Antek Malinowski kl.3b
 • III miejsce- Maja Rucińska kl.3a

 

Wyróżnienia otrzymali:

 • Julia Molenda kl.4a,
 • Wiktoria Nowakowska kl.4a,
 • Zuzanna Jaroszek kl.2f,
 • Basia Witkowska kl.3g,
 • Laura Siwy kl.3g,
 • Julia Ciaś kl.4b,
 • Karolina Piechucka kl.4a,
 • Mia Oskierko kl.3g,
 • Maja Konisiewicz kl.3b,
 • Patrycja Prus kl.3f,
 • Oliwia Pender kl.3g,
 • Angelika Drygała kl.3f,
 • Julia Boratyńska kl. 3a.

 

Zdjęcia: M. Lipska-Góralczyk

 


 

Podziękowanie za wpłaty na świetlicę

Drodzy rodzice, opiekunowie dzieci z klas 0-IV, bardzo dziękujemy za wszystkie wpłaty pieniężne na świetlicę szkolną w I semestrze roku szkolnego 2015/2016.
Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy:

 • artykuły piśmiennicze (bloki techniczne i rysunkowe, papier ksero, kredki, farby, kleje, plastelinę, materiały dekoracyjne, …);
 • artykuły sportowe (piłki, skakanki, badminton, karimaty, hula-hop, …);
 • zabawki, klocki, gry planszowe;
 • nagrody dla dzieci;

 

Ponadto opłaciliśmy dzieciom udział w kreatywnych warsztatach plastycznych (witrażowych, „Kosmata bombka”) oraz zorganizowaliśmy świąteczny koncert muzyki jazzowej.
Serdecznie dziękujemy i uprzejmie Państwa prosimy o wpłaty w kolejnych miesiącach.
Kierownik i wychowawcy świetlicy

 


 

Konkurs

Dnia 4.03.2016r. odbył się konkurs dla uczniów klas 2, 3 i 4 uczęszczających do świetlicy zorganizowany przez Koordynatorów Edukacji Kulturalnej: Ewę Bonikowską i Annę Górecką-Pindor.
Konkurs polegał na sprawdzeniu znajomości zasad dobrego wychowania. Z każdej klasy został wybrany jeden chętny uczeń, który uczestniczył w konkursie. Konkurs przeprowadzony został w formie pytań dotyczących kulturalnego zachowania w, różnych sytuacjach. Uczniowie losowali pytania a następnie opowiadali na nie ustnie.
Do konkursu zgłosiło się dziesięcioro uczniów z klas 2-4.
Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad kulturalnego zachowania i wszyscy zostali nagrodzeni.

Zdjęcie: A. Górecka-Pindor

 


 

„Niezapomniane przeboje”

Po feriach uczniowie kl. III F pod opieką p. A. Warda przygotowali z okazji Święta Babci i Dziadka koncert muzyczno–wokalny „Niezapomniane przeboje”. Swoją obecnością zaszczycili nas rodzice, dziadkowie, a nawet pradziadkowie dzieci. Młodzi wykonawcy, wcielając się w role artystów, zaprezentowali utwory znanych polskich piosenkarzy z lat 60 i 70-tych. Uczniowie wykonali utwory: „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar, „Gdzie się podziały tamte prywatki” Wojciecha Gąsowskiego, „Orkiestry dęte” Haliny Kunickiej. Publiczność usłyszała również przebój Andrzeja Rybińskiego „Nie liczę godzin i lat” oraz „Wala Twist” w wykonaniu Filipinek. Uczniowie przypomnieli naszym gościom znany utwór Ireny Santor „Tych lat nie odda nikt” i „Rudy rydz” śpiewany przez Wiolettę Willas. Chłopcy wystąpili w roli Trubadurów z utworem „Znamy się tylko z widzenia”. Na koniec wykonano znany wszystkim przebój Maryli Rodowicz „Hej sokoły”. Nie obyło się bez bisów, a na pożegnanie wszyscy wspólnie zaśpiewali utwór Marii Koterbskiej „Karuzela na Bielanach”. Widownia była zadowolona, mamy nadzieję, że utwory wykonane na koncercie przywołały wspomnienia z lat młodości naszym Kochanym Babciom i Dziadkom.

Zdjęcia: rodzice uczniów

 


 

Monday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |