Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Warsztaty etnograficzne

W dniu 04.04.2019 odbyły się w naszej świetlicy warsztaty etnograficzne poświęcone polskim tradycjom i obyczajom związanym ze Świętami Wielkanocnymi. Zajęcia, dla klas IIIA, IIID. IVB i IVC poprowadziła p. Milena, zawodowo zajmująca się polską kulturą.
Dzieci wysłuchały krótkiego wykładu dotyczącego zwyczajowych obrzędów wielkanocnych, obejrzały piękne, kolorowe zdjęcia zamieszczone w specjalnych albumach etnograficznych, rozwiązały kilkanaście zagadek i rebusów językowych, a na koniec wykonały własne prace np. ozdabianie jaj, ozdabianie pisanek, kolorowanki, wycinanki itp- o tematyce związanej z Wielkanocą.
Na zakończenie dzieciaki otrzymały słodki poczęstunek od p. Edyty, mamy naszej uczennicy.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Światowy Dzień Poezji, 2019

Pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca obchodziliśmy w naszej świetlicy Światowy Dzień Poezji.
Było kolorowo, poetycko, z wyobraźnią. Czytaliśmy wiersze ulubionych poetów (Tuwima, Brzechwy, Wawiłow, Gellner). Chętne dzieci z dużym talentem aktorskim deklamowały wybrane wiersze.
Był konkurs recytatorski, nagrody i wielkie brawa dla występujących.

Tekst: M.Czerniszewska

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Zajęcia warsztatowe „Znaki człowieka”, 2019 r.

Pod koniec lutego w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe „Znaki człowieka”, tym razem wzięły w nich udział dzieci z klasy IIIB i IIID.
Celem zajęć było wprowadzenie uczniów w podstawy estetyki, projektowanie graficzne i komunikację wizualną.
W ramach warsztatów zostały przybliżone pojęcia tj.: znak graficzny, logo, forma, komunikacja wizualna, linia, barwa, cechy charakterystyczne, nastrój, skojarzenia, symbole - w oparciu o materiał wizualny nawiązujący do znanych bajek i znaków graficznych kojarzonych przez dzieci marek.
Na warsztatach dzieci poznawały zasady tworzenia znaków nie po to, by było „ładnie”, ale żeby coś przekazać i wyrazić w prosty i czytelny sposób.
W ramach podsumowania spotkania i utrwalenia zdobytej wiedzy uczniowie wzięli udział w zajęciach plastycznych, na których projektowali własne znaki graficzne.
Warsztaty poprowadziła edukatorka z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

„Znaki człowieka”, to projekt organizowany przez Fundację Dom Kultury dzięki dofinansowaniu m. st. Warszawy, Biura Edukacji.

Tekst i zdjęcia: A.Warda

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Spotkania z muzyką z cyklu Koncertów Filharmonii Narodowej

W styczniu, lutym i marcu odbyły się w świetlicy kolejne koncerty Filharmonii Narodowej dla dzieci. Styczniowy koncert pt.”Pięciu wspaniałych” zaprosił do świata muzyki kameralnej. Tytuł koncertu dla młodszej publiczności oznacza nie tylko piątkę znakomitych artystów, ale również pięć instrumentów strunowych. Usłyszeliśmy, jak można je ze sobą zestawiać. Czy śpiewne skrzypce, tajemnicza altówka, dostojna wiolonczela i największy w tym gronie fortepian stworzą zgrany zespół?
W lutym odbył się koncert pt. „Po drugiej stronie tęczy”. Daleka i pełna przygód wyprawa aż za Ocean czekała na najmłodszych słuchaczy. Muzyki szukaliśmy na bezkresnej prerii, wśród drapaczy chmur i w zgiełku wielkich miast, ale przede wszystkim w krainie baśni. Kogo tam spotkaliśmy? Co znaleźliśmy po drugiej stronie tęczy?
W marcu dzieci uczestniczyły w pięknym koncercie pt. „Stanisław Moniuszko - Verbum nobile W maju 2019 roku będziemy obchodzić 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, twórcy polskiej opery narodowej. Z tej okazji, podtrzymując wieloletnią tradycję prezentowania dzieł operowych, zaprosiliśmy do wysłuchania i obejrzenia jego jednoaktówki z 1861 roku pod łacińskim tytułem Verbum nobile („słowo szlacheckie”). Jest to opowieść o miłości, której na przeszkodzie stoi właśnie dane nierozważnie, ale w zgodzie ze staropolskim obyczajem, szlacheckie słowo honoru. Chociaż Moniuszko zdaje się z tego drwić, to jednak świat szlacheckich dworków i ich mieszkańców przedstawia z czułością i szacunkiem. Pogodny, sielankowy charakter dzieła, pełna uroku, polska z ducha muzyka – wszystko to sprawia, że Verbum nobile skutecznie opiera się upływowi czasu i zachowuje swą atrakcyjność również dla współczesnych, „mniejszych” i „większych” odbiorców.
Mała widownia była zachwycona występami.

Tekst: M.Krzysztyniak

Zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Mam talent, 2019 r.

Piątek 1.03.2019r. Był dla naszej grupy świetlicowej klas IIIA, IIID, IVB i IVC dniem szczególnym, ponieważ tego dnia świetliczaki prezentowały swoje talenty w konkursie pt. „Mam talent”. W zabawie wzięło udział około 20 uczniów z klas III i IV.
Dzieci przedstawiały swoje umiejętności w różnorodnym repertuarze: śpiew, taniec, gra na instrumencie, popisy raperskie itp. Nasi artyści występowali przed 4- osobowym jury oraz liczna publicznością złożoną z dzieci, rodziców, dziadków i nauczycieli. Największe zainteresowanie i aplauz widowni wzbudziła przepiękna gra na skrzypcach w wykonaniu Agatki z klasy IIIA, wspaniale zaśpiewana przez Sarę z klasy IIIA piosenka pt. „Kaktus”, profesjonalny taniec Zosi z klasy IIIA i wiele innych interesujących, a niekiedy zabawnych występów.
Wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych serdecznie dziękujemy za występy i gratulujemy talentu!

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Polskie tradycje

W dniu 26.02.2019 uczniowie z klas IIIA, IIID, IVB i IVC uczęszczający do szkolnej świetlicy brali udział w zajęciach z cyklu „Polska kultura ludowa”. Gościem spotkania była p. Milena- pracownik U.W., osoba, która zawodowo zajmuje się polskimi dialektami i ogólnie- polska kultura regionalną. P. Milena rozmawiała z dziećmi na temat poprawnej polszczyzny, przytaczała starodawne regionalne słownictwo, wyrażenia i zwroty. Dzieciaki słuchały mowy kaszubskiej, śląskiej i góralskiej. Chętnie odpowiadały na zadawane przez gościa i wychowawczynie świetlicy zagadki językowe i literackie. Z zainteresowaniem obejrzały zdjęcia polskich strojów regionalnych oraz obrazki ilustrujące polskie obrzędy i tradycje. Uzupełnieniem zajęć była skromna wystawa serwetek, makatek i obrusików oraz innych drobnych przedmiotów związanych z polskim folklorem.
Dzieci chętnie wysłuchały prelekcji, obejrzały wystawę i opowiedziały o własnych spotkaniach związanych z polska tradycją regionalną.
Była to lekcja patriotyzmu i szacunku dla bogatej i pięknej polskiej kultury ludowej. Zajęcia o podobnej tematyce na pewno będą kontynuowane.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Bezpieczny Internet (13 - 19 .02.2019)

W ramach cyklu zajęć pt. „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu i telefonu komórkowego” wychowawczynie świetlicy klas IIIA, IIID, IVB i IVC przeprowadziły warsztaty dotyczące w/w tematu. To ważne dla dzieci zagadnienie zrealizowane zostało trójetapowo:

  1. Zajęcia warsztatowe (praca w grupach) prowadziła p. Ania - wychowawczyni klas IIID i IVB. Ich efektem finalnym były wykonane przez uczniów plakaty informacyjno- ostrzegawcze, które stały się interesującą dekoracją sali świetlicowej numer 054 i cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko świetliczaków.
  2. Tematykę bezpieczeństwa w Sieci omówiła również, zaproszona przez wychowawców świetlicy, szkolna pielęgniarka p. Mirosława. Podczas zajęć przedstawiła dzieciom najczęstsze zagrożenia wynikające z nierozważnego korzystania z telefonów komórkowych oraz Internetu. Szczególna uwagę zwróciła na tzw. „cyberprzemoc”. Odpowiedziała również na szereg zadawanych przez dzieci pytań.
  3. Podsumowaniem cyklu naszych zajęć było wspólne obejrzenie filmu edukacyjnego o bezpiecznym korzystaniu z telefonu komórkowego. Po filmie dzieci miały mnóstwo spostrzeżeń dotyczących omawianych zagadnień.

Dzięki warsztatom dzieciaki poszerzyły swoja wiedzę na temat umiejętnego korzystania z urządzeń elektronicznych oraz dowiedziały się o czyhających tam niebezpieczeństwach.

Tekst: W.Łukasiak

Zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Bajkolandia, 2019 r.

Dnia 25 lutego świetliczaki z klasy IIf odwiedziły BAJKOLANDIĘ, salę zabaw przy ul. Wrocławskiej. Wesołe zabawy zostały poprzedzone przekazaniem najważniejszym zasad BHP. Następnie rozpoczęły się niczym nieskrępowane harce i swawole, które trwały całe dwie godziny.

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Konkurs świąteczny, 2018 r.

20.12.2018 r, w świetlicy szkolnej odbył się Świetlicowy Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas 1.
Dzieci wykonały znane polskie i zagraniczne utwory, wprowadzając nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Tekst: J.Turczyńska

Zdjęcia: Z.Jakubczyk

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

Konkurs plastyczny “Bezpieczne ferie zimowe“

Przed feriami zimowymi w świetlicy klas II odbył się konkurs plastyczny “Bezpieczne ferie zimowe“. Celem konkursu było propagowanie bezpiecznych zachowań dzieci podczas zabaw na śniegu. Dzieci w swoich pracach zobrazowały zachowania właściwe, które warto naśladować i zachowania negatywne, które nie powinny mieć miejsca. Z grona uczestników wyłoniono poniższych laureatów.

I miejsce - Zuzanna Burzec IIf, Julia Laskowska kl. IIe
II miejsce - Aleksandra Trzoch kl. IIb, Maja Gągorowska kl. IIf
III miejsce - Gabrysia Błaszczyk kl. IIf, Ewa Sikorska kl. IIe

Wyróżnienie:
Aleksandra Stepnowska kl. IIe
Magdalena Pakulska kl. IId
Sara Jękalska kl. IIb
Michalina Marczak kl. IIe
Nina Zygmunt kl. IIe
Weronika Boryszewska kl. IIf

Tekst i zdjęcia: M.Karkocha

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Uroczystość z okazji Babci i Dziadka

Wiersze i piosenki dla babci i dziadka, upominki i słodki poczęstunek...
Babcie i Dziadkowie świetliczaków z klasy IIf w dniu ich święta zaszczycili nas swoją obecnością. Dzieci swoim śpiewem, recytacją, pięknymi występami wywołały uśmiech i wzruszenie na twarzach swoich ukochanych i niezastąpionych DZIADKÓW. To był naprawdę bardzo miły czas. Spotkały się na uroczystości trzy pokolenia, bowiem i rodzice pragnęli podziwiać swoje pociechy. Piosenki na bis, spontaniczne życzenia od dzieci, upominki i słodkość dla wszystkich miło zakończyły starannie przygotowaną uroczystość.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: E.Wasilewicz (rodzic ucznia)

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Karnawał 2019

Karnawał to czas zabaw, tańców i szaleństw. Także w naszej świetlicy zapanowało karnawałowe szaleństwo. Dnia 11.01.2019r., przy aktywnym udziale rodziców, którzy zapewnili dzieciom słodki poczęstunek, nauczycielki klas III A, III D, IV B i IV C zorganizowały swoim podopiecznym dyskotekę. Zabawa zaczęła się od występów tanecznych w wykonaniu chętnych dzieci. Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy pokaz talentów naszych koleżanek i kolegów. Po „uczcie duchowej” przeszliśmy do „czegoś dla ciała”- łakoci przygotowanych przez rodziców i nauczycielki. Potem zaczęło się prawdziwe karnawałowe szaleństwo do muzyki wybranej przez uczniów. Wszyscy bawili się znakomicie.

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

"Czytanie łączy pokolenia"

 


 

Podziękowanie z Centrum Zdrowia Dziecka

 


 

Świąteczne opowieści

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas tak dla dzieci jak i dorosłych. Zajęcia czytelnicze w miesiącu grudniu w świetlicy szkolnej nawiązywały swoją tematyką do tradycji, zwyczajów, klimatu ulubionych świąt przecież nie tylko dzieci :)
Opowiadania świąteczne, baśnie czy wiersze zostały bardzo chętnie wysłuchane przez naszych najmłodszych. Odwiedziny św. Mikołaja, przystrojenie choinki, wspólne kolędowanie, tematyczne zajęcia czytelnicze czy dekoracja pomieszczeń dostarczyły dzieciom wiele radości i były namiastką świątecznego czasu spędzonego wspólnie z rodziną we własnych domach.

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Karkocha, M.Marszał, A.Osytek, A.Batko

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie

 


 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
Wisława Szymborska

Od roku szkolnego 2014/2015 nasza świetlica realizuje program ,,Czytające szkoły”, którego autorem jest Fundacja „ ABCXXI - CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.
Istotą programu jest codzienne czytanie dzieciom dla przyjemności 15-20 minut o stałej porze.
Naszym świetliczakom czytają pracownicy szkoły, uczniowie ze starszych klas, rodzice.
Czytaniu towarzyszą rozmowy i dyskusje na temat wysłuchanej treści. Celem programu jest również kształcenie nawyków czytelniczych, dbanie o książki i szanowanie ich oraz zapobieganie uzależnieniu od telewizji i komputerów. Czytanie książek dzieciom rozwija również umiejętności słuchania ze zrozumieniem, wzbogaca słownictwo, wyobraźnię dziecka, co przedkłada się na jego umiejętności wypowiadania się w formie ustnej i pisemnej.
Pod wpływem lektury powstają prace plastyczne, które można oglądać na wystawach zorganizowanych w szkole. W klasach młodszych dzieci wybieraj najczęściej książki J. Tuwima, W. Chotomskiej, H.Ch. Andersena, J. Brzechwy. Uczniowie za pośrednictwem literatury, nie tylko poszerzają wiedzę o świecie, ale również uczą się polubownych sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów. Głośne czytanie książek dzieciom przygotowuje ich do późniejszego samodzielnego wyboru lektury. Zachęcamy do codziennego czytania dzieciom.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: A.Warda, M.Karkocha, W.Łukasiak, M.Czerniszewska, A.Osytek, E.Żelazowska, A.Batko

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świąteczne warsztaty plastyczne w świetlicy

Tuż przed świętami w naszej świetlicy odbyły się bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne. Warsztaty miały na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie ekspresji plastycznej oraz integrację dzieci. Prowadzący przygotowali dla uczniów do wykonania ciekawe ozdoby na święta. Były to między innymi: choinki z papieru nakładane na patyczek, choinki z szyszek ozdabiane koralikami, bombki styropianowe ozdabiane cekinami, trójwymiarowe śnieżynki, koszyczki z siankiem, a także tradycyjne kartki świąteczne. Prace przyniosły wszystkim uczestnikom wiele radości i satysfakcji. Wykonane na zajęciach ozdoby z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację domów. Na następne warsztaty już teraz serdecznie zapraszamy.

Tekst: A.Warda

Zdjęcia: wychowawcy świetlicy

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY, 2018 r.

Organizowanie kiermaszu bożonarodzeniowego przez świetlicę szkolną stało się tradycją
w naszej szkole. W tym roku kiermasz rozpoczął się 12.12.2018r. i trwał cały tydzień. Dzieci wraz z wychowawcami świetlicy przygotowały na tę okazję ozdoby świąteczne, m.in. bombki zdobione różnymi technikami, choinki z szyszek i z makaronu, stroiki, świeczniki i inne dekoracje.
Wszyscy chętni mieli okazję do nabycia czegoś niepowtarzalnego, co udekorowało rodzinny dom podczas Świąt Bożego Narodzenia lub stało się atrakcyjnym prezentem. W tym roku zebrane na kiermaszu środki finansowe zostały przeznaczone nie tylko na potrzeby świetlicy, ale również na pomoc dla Frania, który ma wrodzoną wadę serca. Wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę serdecznie dziękujemy.

W tym roku po raz pierwszy kiermasz był prowadzony w małej i dużej szkole. Dziękuję nauczycielom i uczniom za przygotowanie kiermaszu, a w szczególności p. M. Bobin, p. A. Gawełdzie  i p. E. Oleksiak za jego poprowadzenie.

Tekst i zdjęcia: A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

„Na żołnierską nutę - w 100. rocznicę odzyskania niepodległości”

W grudniu odbyło się kolejne spotkanie dzieci ze świetlicy z Filharmonią Narodową na sali patio.
Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy koncertem pieśni i piosenek z żołnierskiego śpiewnika – tych, które towarzyszyły walce o wolność w XX wieku oraz tych, które są świadkami naszej najnowszej historii. Znajdziemy wśród nich utwory o wydźwięku bohaterskim, żartobliwe przyśpiewki i tchnące zadumą ballady partyzanckie. Śpiewom towarzyszyła trąbka, która zagrała rozmaite sygnały wojskowe.
Ku zdziwieniu artystów nasi uczniowie znali wszystkie pieśni i z wielkim zapałem włączyli się do śpiewania.
Z uwagi na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia spotkanie zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem kolędy „Przybieżeli do Betlejem….”.

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Piernikowe słodkości w kl. 2d

W grudniu w klasie 2d odbyły się słodkie warsztaty cukiernicze. Pani Anna Grzechnik (mama uczennicy z naszej klasy) upiekła pyszne pierniczki przeróżnych świątecznych kształtów.
Dzieci z zapałem i radością dekorowały serduszka, gwiazdki, domki, ludziki oraz choinki przygotowanym kolorowym lukrem oraz cukrowymi ozdobami.
Dekorowanie ciasteczek było wspaniałą zabawą, a pięknie ozdobione i zapakowane pierniczki były słodkim świątecznym prezentem pod choinkę.
Wszystko było tak pyszne, że palce lizać.

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Świąteczne stroiki w klasie 2d

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pani Magda Gacek (mama ucznia z naszej klasy) przeprowadziła warsztaty, na których dzieci własnoręcznie wykonały stroiki .Dzieci z uśmiechem ozdabiały szyszki koralikami, brokatem i sztucznym śniegiem oraz gałązki świerku grzybkami i rajskimi jabłkami.
Takie piękne stroiki na pewno były ozdobą na wigilijnym stole.

Tekst i zdjęcia: M.Krzysztyniak

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

BOŻONARODZENIOWA KARTKA DLA SENIORA

Tuż przed świętami dzieci z naszej szkoły włączyły się w akcję KARTKA DLA SENIORA. W ramach akcji przekazano warszawskim seniorom ponad 70 kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi. Piękne, kolorowe, różnorakie kartki wywołały wzruszenie i uśmiech “trochę“ starszego pokolenia :-)

Tekst: M.Karkocha

Zdjęcia: M.Bobin, M.Karkocha

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wesołe spotkanie Mikołajkowe. Moc atrakcji i słodki poczęstunek.

6 grudnia, corocznym zwyczajem, rodzice dzieci z klasy IIID zorganizowali w szkolnej świetlicy Mikołajkowy poczęstunek. Z racji dzielenia wspólnej sali z klasą IVB zostali na nie zaproszeni także uczniowie z tej klasy. Rodzice przygotowali prawdziwe pyszności, które w bardzo szybkim tempie znikały ze stołów. W trakcie przyjęcia odwiedził nas nawet Święty Mikołaj!
Kiedy brzuszki dzieci zostały już napełnione, przyszedł czas na zabawę wcześniej otrzymanymi prezentami. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tak miłego spotkania.

Tekst i zdjęcia: A.Korzeniewska

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Wizyta Mikołaja i Jego pomocników

Jak co roku, w klasach 0-8 oraz w salach świetlicowych poszczególnych grup, pojawił się długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Spotkanie odbyło się w atmosferze pełnej słodyczy, życzliwości i uśmiechu. Wszystkie grupy świetlicowe dostały nowe gry, zabawki i klocki, o których wyborze nauczyciele decydowali razem z dziećmi.
Święty Mikołaj i towarzyszące mu Mikołajki  zapowiedziały już kolejne spotkanie za rok.
Trzymamy za słowo!

Tekst: A.Korzeniewska

Zdjęcia: M.Karkocha, A.Warda

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Monday the 17th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |