Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Wolontariat

Dzień Wolontariusza

W dniu 5 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły należący do Koła Wolontariatu wzięli udział w gali z okazji Dnia Wolontariusza. Organizatorem imprezy był Urząd Dzielnicy Bemowo. Wolontariusze ze szkół bemowskich wraz z opiekunami otrzymali od władz dzielnicy podziękowania i słowa uznania za pracę na rzecz innych oraz angażowanie się w aktywność lokalną. Nasi uczniowie mieli okazję wymienić się doświadczeniami wolontariackimi ze swoimi rówieśnikami.
Zwieńczeniem spotkania był niezwykły koncert przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu aktorów teatralnych.

Tekst: A.Jabłonowska

Zdjęcia: Miejsce Aktywności Lokalnej Bemowo

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty z wolontariatu

19 lutego 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach poświęconych tematyce wolontariatu.
Koordynatorem zajęć była trenerka międzykulturowa p. Marta Brzezińska-Hubert. Prezentacje z elementami warsztatów poprowadzili wolontariusze, którzy przyjechali do Polski: Paul van Vliet z Holandii oraz Vlad Sivakov z Białorusi.
Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać kulturę, tradycje i zwyczaje dotyczące Holandii i Białorusi, wymienić się doświadczeniami oraz zaczerpnąć nowe pomysły. Była to dla nich niewątpliwie ciekawa forma edukacji, częściowo poprzez zabawę.
Zdobyte nowe doświadczenie i zaczerpnięte pomysły z pewnością przeniosą do swoich wolontariackich działań.

Tekst i zdjęcia: A.Kawa

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

26 finał akcji WOŚP 2018

Dnia 14 stycznia 2018 r. wolontariusze naszej szkoły pod opieką p. Anny Kawy i Ewy Łochowskiej wzięli udział w 26 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.               
Celem zbiórki było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.
Kwestowaliśmy na ulicach miasta Warszawy, dokładając w ten sposób swoją cegiełkę na ten jakże szczytny cel. Naszą postawą chcieliśmy pokazać, że los innych nie jest nam obojętny i cieszymy się, że jest tyle osób, które myślą podobnie.
Pomagać bowiem należy nie tylko w takim dniu. Ta ciesząca się od wielu już lat ogromnym odzewem akcja uświadomiła nam, że wielu z nas ma wrażliwe i otwarte serca na pomoc innym.

Tekst i zdjęcia: A.Kawa

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Warsztaty "Desighn thinking - promujemy wolontariat w szkole

8 grudnia 2017 r. wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach pod hasłem "Desighn thinking - promujemy wolontariat w szkole". Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej nr 357 w Warszawie, a uczestniczyli w nich uczniowie kilku warszawskich szkół.
Podczas spotkania wszyscy mieli okazję poznać się, wymienić doświadczeniami, zaczerpnąć nowe pomysły. Była to dla nich niewątpliwie ciekawa forma edukacji poprzez zabawę. Mieli kilka zadań do wykonania, podczas których wykazali się dużą kreatywnością.
Zdobyte nowe doświadczenie i zaczerpnięte pomysły z pewnością przeniosą do swoich wolontariackich działań.
Koordynatorem warsztatów była p. Małgorzata Leszko z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Tekst i zdjęcia: A.Kawa

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Akcja GÓRA GROSZA, 2017/2018 r.

Nasza szkoła dołączyła do akcji rozpowszechnionej na terenie całej Polski pod hasłem „Góra Grosza”, która polega na zbiórce funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
To już XVIII edycja ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Czas trwania zbiórki: 27 listopada 2017- 2 stycznia 2018
Wolontariusze naszej szkoły, zbierają fundusze, które po zakończeniu zbiórki przekażemy na ten cel.

Teskt: A.Kawa - koordynator akcji na terenie szkoły

 


 

„Mam Marzenie"

Serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji organizowanej przez Fundację „Mam Marzenie"  w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada.  Zebrane pluszowe maskotki, artykuły plastyczne, książki oraz słodycze przekazane zostały małym pacjentom przebywającym w szpitalach. Wszystko to z pewnością umili im tamtejszy pobyt, wywoła radość i uśmiech na ich twarzach.

Tekst: A.Kawa, E.Łochowska

 


 

Spotkania czytelnicze z przedszkolakami grup 5-latków i 6-latków

W październiku odbyły się pierwsze w tym roku spotkania czytelnicze z przedszkolakami grup 5-latków i 6-latków. Uczniowie klasy 4b przeczytali dzieciom krótkie opowiadania, które nawiązywały do różnych sytuacji przedszkolnych. Zaproponowali i przeprowadzili kilka zabaw integrujących grupę oraz nawiązujących do treści czytanego tekstu. Dzieci uważnie słuchały starszych kolegów i koleżanek, chętnie brały udział w proponowanych zabawach. Spotkania odbyły się 14 i 27.10.2017r. w ramach ogólnopolskiej akcji – „Cała Polska czyta dzieciom”.
Dzięki udziałowi w tym projekcie młodzież ma możliwość rozwijania umiejętności przydatnych w dalszym życiu, takich jak umiejętność publicznego wystąpienia czy planowania działań.
Uczniowie fantastycznie poradzili sobie podczas spotkania z dziećmi. Brawa dla Julii Zygmunt, Oliwii Urban, Kaliny Dobrzyńskiej, Weroniki Obryckiej, Weroniki Malczyk i Bartka Życzyńskiego.
Przed nami kolejne spotkania.

Tekst i zdjęcia: E.Łochowska

 

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Józefowie, 2017 r

Światowy Dzień Zwierząt jest corocznym świętem obchodzonym dnia 4 października. Dzień ten ustanowiony jest w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt oraz uświadomienia nam, że zwierzę to istota żywa i czująca, która także ma swoje prawa.
Obchody tego święta celebrują ekolodzy i organizacje działające na rzecz zwierząt.
Również nasza szkoła dołożyła swoją przysłowiową cegiełkę.
Podobnie jak w poprzednich latach, zorganizowaliśmy zbiórkę: kocy, kołder, chodniczków, misek oraz suchej karmy dla psów, pluszowych zabawek, gryzaków, piłeczek, obroży i smyczy na rzecz Schroniska dla bezdomnych Zwierząt w Józefowie k. Legionowa.
W sobotę 7 października 2017 wolontariusze wraz z opiekunami dostarczyli zebrane produkty. Od momentu wejścia na teren schroniska powitało nas donośne szczekanie. Podczas wizyty pracownik schroniska oprowadził nas wzdłuż szeregu wybetonowanych i zadaszonych boksów mieszczących wiele psów, które w najróżniejszy sposób próbowały zwrócić na siebie naszą uwagę.
Za wsparcie naszej akcji wszystkim serdecznie dziękujemy:)
Organizatorzy zbiórki: Anna Kawa i Ewa Łochowska

Tekst i zdjęcia: A.Kawa

Aby obejrzeć galerię, należy kliknąć w zdjęcie.

 


 

Zbiórka artykułów szkolnych

Nasza szkoła również w tym roku uczestniczy w corocznej akcji organizowanej przez fundację „Świat na tak” polegającej na zbiórce artykułów szkolnych. Fundacja organizuje wyprawki szkolne dla podopiecznych, których sytuacja rodzinna nie pozwala na radosne rozpoczęcie roku szkolnego.

Zbieramy:

 • przybory szkolne: ołówki, długopisy, gumki, temperówki, farby, plastelina, itp.
 • zeszyty
 • plecaki
 • worki na obuwie
 • opakowania śniadaniowe
 • artykuły papiernicze: bloki rysunkowe, kolorowe i techniczne.

 

Powyższe przybory prosimy dostarczać do sali 204 do dnia 13 września.
Liczymy na waszą pomoc i na wielkie serca które nie raz już okazaliście:)

Tekst: A.Kawa - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu

 


 

Międzynarodowa akcja ekologiczna: „Dzień Ziemi 2017" pod hasłem: Oddaj zużyty telefon komórkowy

Szanowni nauczyciele, drodzy uczniowie oraz rodzice,
nasza szkoła bierze udział w międzynarodowej akcji ekologicznej: „Dzień Ziemi 2017" pod hasłem: Oddaj zużyty telefon komórkowy.
Honorowy patronat nad działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zebrane zużyte i uszkodzone telefony, które zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby, zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu.

Zbiórka trwa do 19 maja 2017 r. w Dużej szkole w sali 204 i w Filii w salach 104, 106, 107.

Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach. Szkoła za każdy kg zabranych telefonów komórkowych bez baterii otrzyma 1 punkt, tj. 5 zł.

Szkoły które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzymają atrakcyjne nagrody.
Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja, do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.
Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w VIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej.

 


 

Akcja „Pies na medal”

Nasza szkoła włączyła się w akcję organizowaną przez Dzielnicę Bemowo m. st. Warszawy. W związku z tym zwracamy się z apelem do wszystkich przyjaciół zwierząt, abyśmy wspólnie wzięli czynny udział w zbiórce rzeczy potrzebnych dla czworonogów. W tym roku na naszą pomoc czekają podopieczni ze Schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim prowadzonego przez Fundację Przyjaciele Braci Mniejszych.
Zbiórka trwa do 25 maja 2017 r.

Najbardziej potrzebne są:
karma sucha i mokra dla psów oraz miski;
obroże, szelki, smycze;
zabawki;
koce, kołdry, ręczniki;
szczotki, grzebienie, szampony dla psów.

Liczymy na Wasze zaangażowanie, dobrą wolę i chęć niesienia pomocy.
Jednocześnie zapraszamy wszystkich miłośników psów na finał zbiórki z uroczystym przekazaniem darów pracownikom schroniska, który odbędzie się podczas III Sportowego Pikniku z Psem na Bemowie „Pies na Medal" na terenie OSIR -Bemowo, ul. Obrońców Tobruku 40, w dniu 28 maja 2017 roku w godzinach 10.00-16.00.

 


 

Akcja Góra Grosza

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w XVII już edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom.
Cel akcji to zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Rodzina jest ważna dla każdego. Cieszy więc nas, że tak chętnie pomagacie dzieciom, które zostały rozłączone z najbliższymi i tym, które są taką rozłąką zagrożone.

Zebraliśmy kwotę 689,18 zł. Za każdy grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy:)
Wolontariusze SP 321 wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu

Jednocześnie przypominamy o akcji "Detektyw Grosik" - zbieramy monety 1gr, 2gr, 5gr do puszek, pojemników itp., które znajdują się w salach.

Zdjęcia: A.Kawa

Galeria - link

 


 

AKCJA GORĄCZKA ZŁOTA PCK - „DETEKTYW GROSIK” 2017

Rozpoczęła się V edycja akcji Gorączka Złota PCK „Detektyw Grosik” 2017, która polega na zbiórce monet o nominałach 1, 2 i 5 groszy. Również nasza szkoła, już po raz trzeci, dołączyła do tego szczytnego przedsięwzięcia.

Akcja trwa od 27 lutego do 4 czerwca 2017 r.

Zebrana kwota przeznaczona zostanie na dofinansowanie kolonii socjalnych oraz zajęć prowadzonych w okresie wakacyjnym organizowanych przez PCK dla najuboższych dzieci naszego miasta.
Każdego roku blisko 4 miliony dzieci spędza lato w domu z powodu braku funduszy na wakacje. Są to najczęściej dzieci zaniedbane edukacyjnie i wychowawczo. Dzięki „Koloniom z PCK” dzieci te mają szansę spędzić wakacje poza domem i odreagować trudną sytuację rodzinną i społeczną.
Każdy z nas może przekazać „złote” monety wolontariuszom naszej szkoły, które w ostatnim tygodniu zbiórki przekażemy do siedziby Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK.
Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu: Anna Kawa

 


25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 16 stycznia 2017 r. wolontariusze naszej szkoły pod opieką p. Anny Kawy, już po raz kolejny, wzięli udział w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Temat tegorocznego Finału: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.
Kwestując, naszą postawą chcieliśmy pokazać, że los innych zwłaszcza chorych dzieci oraz seniorów nie jest nam obojętny. Cieszymy się, że ta styczniowa niedziela przyczynia się do poprawy losu wszystkich potrzebujących oraz że jest tyle osób, które myślą podobnie. Ten dzień przypomina nam wszystkim, ile jest w nas siły i wspaniałej wyobraźni, aby pokonując wszelkie trudności, zapełnić nasze serca radością tworzenia czegoś wielkiego.
Wszystkim serdecznie dziękujemy :)
wolontariusze SP 321 wraz z opiekunem

Galeria - link

 


 

Finał akcji „Paczka dla Bohatera”

Już po raz szósty nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki darów dla kombatantów pod nazwą „Paczka dla Bohatera”. Akcja Paczka dla Bohatera wspiera żołnierzy polskich walczących na wszystkich frontach II wojny światowej, żołnierzy podziemia niepodległościowego w kraju w czasie wojny jak i po jej zakończeniu, osoby represjonowane przez PRL.
W ramach akcji Paczka dla Bohatera uczniowie zaangażowani w działalność Szkolnego Wolontariatu i Świetlicy zbierali żywność z długim terminem ważności oraz artykuły chemiczne i higieniczne. Zbiórka trwała od 14 listopada do 15 grudnia 2016 roku. Przez ten czas uzbieraliśmy wiele darów.
Równolegle ze zbiórką darów Paczka dla Bohatera odbywała się również zbiórka kartek świątecznych dla Bohaterów. Grupa 0c włączyła się w tę akcję, wykonując piękne kartki świąteczne dla kombatantów.
Uczniowie z klasy IV E wraz z wychowawczynią panią Beatą Jankowską włączając się w akcję Paczka dla Bohatera, 16.12.2016 roku dostarczyły paczkę Naszemu Bohaterowi Tadeuszowi Różyckiemu - harcerzowi Szarych Szeregów. Spotkanie było bardzo miłe i serdeczne. Pan Tadeusz obiecał, że w styczniu odwiedzi uczniów naszej szkoły i opowie o działalności poczty powstańczej, z czego się bardzo cieszymy.
Serdecznie dziękujemy za hojne serca, zaangażowanie oraz pomoc w świątecznej zbiórce darów Paczka dla Bohatera.

Zdjęcia: B.Jankowska, K.Szczepańska

Galeria - link

 


 

Marzycielska poczta

W tygodniu klasy 0-3 wzięły udział w akcji Marzycielska Poczta. Dzieci pisały listy do ciężko chorych dzieci, dając im tym samym mnóstwo radości.
Dziękujemy za listy klasom, które zechciały włączyć się do tej szlachetnej akcji.

Zdjęcia: G.Wójcik, K.Kozaczyńska, K.Szczepańska

Galeria - link

 


 

Nasze wolontariuszki w mikołajkowej wymianie książek w Bemowskim Centrum Kultury

W dniu 4 grudnia 2016 wolontariuszki naszej szkoły tj. Dorota Kimus, Magdalena Olszewska i Zuzanna Bona obsługiwały specjalnie zorganizowane stoisko mikołajkowej wymiany książek w Bemowskim Centrum Kultury. Dziewczyn nie trzeba było zachęcać do udziału w akcji, gdyż same uważają, ze nie ma lepszego sposobu spędzenia niedzielnego dnia, niż spotkanie z innymi czytelnikami i uczestniczenie w wymienieniu się z nimi przyniesionymi książkami.
Wszyscy uczestnicy spotkania byli zachwyceni przemiłą obsługą i atmosferą, jaką stworzyły nasze wolontariuszki.

Zdjęcia: A.Dziedzic

 


 

Akcja Góra Grosza 2016 r.

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Góry Grosza, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku to już XVII edycja. Akcja trwa do 9 grudnia 2016 r.
Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, odkrywać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
Rodzina jest ważna dla każdego. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.
Mamy nadzieję, że również i Ty przyłączysz się do akcji! Za każdy Twój grosz dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.

 


 

Wyjście pod pomnik Żołnierzy Wyklętych

4 listopada panie Katarzyna Kozaczyńska, Kamila Szczepańska, Gabriela Wójcik wraz uczniami z wolontariatu klas młodszych odwiedziły i zapaliły znicz pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie wykazali się ogromną powagą oraz wiedzą z zakresu II wojny światowej.

Zdjęcie: G.Wójcik

 


 

Akcja Paczka dla Bohatera

Już po raz szósty nasza szkoła uczestniczy w szczytnej akcji organizując bożonarodzeniową zbiórkę pod nazwą Paczka dla Bohatera. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.
Paczka dla Bohatera jest akcją, aby tak jak w latach poprzednich, choć trochę pomóc Kombatantom. Z doświadczenia wiemy, że taka pamięć i pomoc jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna, bowiem radość jaką sprawiają im odwiedziny, życzenia, rozmowy, kartki i paczki jest bezcenna.
Zbiórkę prowadzimy od 16 listopada do 16 grudnia 2016 roku.
W dniach 17-18 grudnia paczki zostaną rozwiezione do naszych Bohaterów. Mamy nadzieję, że nasz apel, tak jak w latach poprzednich, nie pozostanie bez odpowiedzi. Liczymy na Państwa wsparcie w rozpropagowaniu naszej inicjatywy.
Całą akcję można śledzić głównie na Facebooku. Wszystkie paczki od naszych darczyńców są publikowane na stronie wydarzenia. A wszystkie szkoły biorące udział są wyszczególniane.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/paczkadlabohatera/?fref=ts

Zbieramy:

 • produkty z długim terminem przydatności, m. in.: herbata, kawa, słodkości, owoce i warzywa w puszkach, konfitury, konserwy, płatki śniadaniowe, śledzie w puszkach, kakao, syropy, witaminy
 • artykuły chemiczne i do higieny, m. in.: kremy, szampony, płyny do kąpieli, sole do kąpieli, płyny i proszki do prania, żele pod prysznic, pasta do zębów, środki czystości etc...

 

Wszystkie produkty prosimy składać do pojemnika znajdującego się przy recepcji w budynku głównym szkoły.
Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych Bohaterów, które dołączymy do paczek. Bardzo mile widziane będą własnoręcznie wykonane przez dzieci.
Patronat Honorowy nad akcją objęli: Minister Obrony Narodowej Pan Antoni Macierewicz , Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Pan dr. Jarosław Szarek , Kierownik Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Pan Jan Józef Kasprzyk , Prezes Agencji Mienia Wojskowego Pan Mateusz Mroz , Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu Pan Aleksander Ostasz, Pani Pełnomocnik Rady Ministrów Pani Anna Maria Anders i wiele innych!
Inicjatorem i organizatorem całej akcji jest p. Tomasz Sawicki, a koordynatorem na terenie Warszawy p. Radosław Hołodniuk.

 


 

Wizyta w Schronisku dla bezdomnym zwierząt w Józefowie

W ramach Światowego Dnia Zwierząt, który obchodzony jest corocznie 4 października uczniowie naszej szkoły kolejny już raz przyłączyli się do zbiórki darów na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie.
W sobotę 8 X 2016 r. wolontariusze wraz z opiekunami dostarczyli do w/w schroniska karmę, akcesoria dla psów (m. in. obroże, smycze, miski) oraz koce, które niewątpliwie przydadzą się na zimę.
Od momentu wejścia na teren schroniska powitało nas donośne szczekanie.. bowiem dla tych psiaków my również stanowiliśmy atrakcję. Na początku naszej wizyty pracownik schroniska oprowadził nas wzdłuż szeregu wybetonowanych i zadaszonych boksów, w których przebywają zwierzaki. Bardzo wiele psów chciało, by je pogłaskać; wystawiały pyski przez kraty, próbowały zaczepić łapą, by zwrócić na siebie naszą uwagę. Takie ich zachowanie uświadomiło nam, jak bardzo szukają i potrzebują domu, kogoś kto zajmie się nimi na co dzień, a nie tylko odwiedzi okazjonalnie.
Za wsparcie naszej akcji wszystkim uczniom SP 321 oraz ich rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy :)

Zdjęcia: A.Kawa

 


 

Akcja „POMAGANIE PRZEZ UBRANIE”

Nasza szkoła podjęła współpracę z Fundacją Akogo? Ewy Błaszczyk. Celem Fundacji jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała dla nich pierwszą w Polsce Klinikę Budzik oraz podjęła współpracę z firmą 3R Recykling Solution w ramach Projektu „Pomaganie przez ubranie”.
Celem głównym Akcji i Konkursu jest propagowanie działań oraz zachowań proekologicznych i charytatywnych wśród uczniów i dorosłych.
Zbiórka tekstyliów trwa cały rok szkolny.

Zbieramy:

 • odzież damską i męską (bluzki, spodnie, spódnice, sukienki, koszule, swetry, nową bieliznę i skarpetki, płaszcze, kurtki, garnitury, czapki, szaliki, apaszki),
 • odzież dziecięcą i niemowlęcą,
 • odzież sportową,
 • torby, torebki, paski, biżuterię,
 • tekstylia domowe (pościel, kolorowe ręczniki, firany, zasłony, obrusy, szlafroki),
 • obuwie damskie, męskie i dziecięce.

Nie przyjmujemy:

 • rzeczy brudnych, poplamionych, zmechaconych, podartych, dziurawych i poprutych,
 • rzeczy w sierści zwierząt i nieprzyjemnie pachnących,
 • kołder, poduszek, koców, dywanów.

 

Powyższe rzeczy prosimy umieszczać w kontenerze znajdującym się przed budynkiem szkoły.
Za każdy zebrany kilogram tekstyliów zgodnych z powyższymi kryteriami Fundacja otrzyma 2 zł. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup stymulatorów, które pobudzają układ nerwowy i zwiększają szanse na wybudzenie pacjentów ze śpiączki.
Za przyłączenie się do akcji wszystkim serdecznie dziękujemy :)

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu: Anna Kawa

 


 

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej

14 kwietnia 2016r. gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego, który przeprowadził zajęcia z pierwszej pomocy.
Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie i utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie samodzielnie odbywali ćwiczenia na fantomie.
Na koniec spotkania pani Dyrektor wręczyła najbardziej zasłużonym wolontariuszom naszej szkoły odznaczenia ufundowane przez Radę Rodziców.

Zdjęcia: opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu A. Kawa

 


 

24 finał akcji WOŚP 2016

Dnia 10 stycznia 2016 r. wolontariusze naszej szkoły pod opieką p. Anny Kawy i Anety Dziedzic wzięli udział w 24 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
W tym roku zbiórka była przeznaczona dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Kwestowaliśmy na ulicach miasta Warszawy, dokładając w ten sposób swoją cegiełkę na ten jakże szczytny cel. Naszą postawą chcieliśmy pokazać, że los innych zwłaszcza chorych dzieci oraz seniorów nie jest nam obojętny i cieszymy się, że jest tyle osób, które myślą podobnie.
Pomagać bowiem należy nie tylko w takim dniu. Ta ciesząca się od wielu już lat ogromnym odzewem akcja uświadomiła nam, że wielu z nas ma wrażliwe i otwarte serca na pomoc innym.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, wolontariusze SP 321 wraz z opiekunami.

Zdjęcia: A. Kawa

 


 

Saturday the 21st. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |