Dzień Bezpiecznego Internetu 2015

dbi2015 poziom1

10 lutego 2015 roku jest obchodzony, po raz jedenasty, Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji podejmowane są działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych internautów.
Hasło przewodnie tegorocznych obchodów - "Razem tworzymy lepszy Internet". Podejmowane działania podczas obchodów DBI mają zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta - animacja.

dbi plakat

W ramach Bemowskich Obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu zorganizowany został Dzielnicowy Konkurs Plastyczny (kl. I - III) i Multimedialnym (kl. IV - VI) pt. "Bezpieczna przygoda z Internetem". Regulaminy obu konkursów dostępne są w zakładce Konkursy - Dzielnicowe.

W szkole zostały przeprowadzone lekcje o bezpieczeństwie w Internecie m.in. o cyberprzemocy. Wykorzystano dostępne materiały z edukacyjnych stron internetowych (filmy, scenariusze lekcji, gry edukacyjne). Ponadto uczniowie rozwiązywali rebusy i robili prace związane z bezpieczeństwem w sieci. Więcej informacji i pomocne materiały znajdują się na stronie dbi2015.blogspot.com.

Rodziców zachęcamy do zapoznania się z poniższą ulotką i kompendium o "Bezpieczeństwie dzieci online".

ulotka

helpline  dyzurnet