Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Nasza szkoła z lotu ptaka
Podczas lekcji

Aktualności

Pokaz historyczny

Rada Rodziców zorganizowała dla uczniów klas I - III pokazy historyczne związane ze Świętem Niepodległości.
Zaproszeni goście opowiadzieli o historii Polski. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, co znajdowało się w szpitalu, co żołnierz nosił w plecaku ... Podczas spotkania wysłuchano pieśni Legionów Polskich "Pierwsza Brygada".
Jeden z uczniów miał ze sobą szalik klubu sportowego Legia. Prowadzący spotkanie zaczął podpytywać dzieci czy wiedzą skąd jest nazwa Legia, dlaczego na szaliku jest data 1916. Uczniowie dowiedzieli się, że pierwszymi piłkarzami Legii byli młodzi ludzie, żołnierze Legionów J. Piłsudskiego, którzy w chwilach wolnych od działań wojennych uprawiali sport. W 1916 roku legioniści stoczyli pierwsze mecze z innymi zespołami wojskowymi.
Podczas spotkania uczniowie mogli obejrzeć, dotknąć różnych wojskowych przedmiotów: strzykawek, hełmów, karabinów, książeczek, naczyń, brzytwy. Jednak największe zainteresowanie wzbudzał karabin maszynowy (który wyglądał jak miniatura armaty).

Zdjęcia: K. Dzwonowska

 


 

Spotkanie autorskie z pisarką

W dniu 11 i 17 grudnia 2014 roku odbędzie się spotkanie autorskie pod tytułem „Zabawy z poezją” z panią Hanną Niewiadomską.
Hanna Niewiadomska pisze poezję dla najmłodszych od kilkunastu lat. Wydała trzy pięknie ilustrowane książki pod wspólnym tytułem "Bajczytanki Pani Hanki". Jej wiersze zostały wydrukowane w dwóch zbiorach wydanych przez wydawnictwo Eurograf - "Wielkiej księdze wierszy" i "Najpiękniejszych wierszach dla dzieci". Utwory te znalazły się w kanonie poezji dziecięcej obok najwybitniejszych poetów polskich.
Spotkanie przeznaczone jest dla klas trzecich, które są chętne wziąć udział w zajęciach z pisarką oraz dla zainteresowanych dzieci przebywających w tym czasie w świetlicy szkolnej.
Szczegółowe informacje w bibliotece głównej.
Opiekunowie: Monika Tomaszek, Aneta Dziedzic, Anna Warda

 


 

Kiermasz bożonarodzeniowy

Serdecznie zapraszamy na bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i wychowawców świetlicy. Kiermasz rozpoczyna się w poniedziałek 8 grudnia 2014 roku w budynku głównym obok recepcji.
Jeszcze raz gorąco zapraszamy i liczymy na to, że nasze wyroby przypadną Państwu do gustu.
Na zdjęciach przedstawiamy niektóre wyroby naszego świetlicowego rękodzieła.

Więcej informacji w zakładce Świetlica

 


 

Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych

Nasza szkoła w tym roku po raz pierwszy przystąpiła do projektu „Europejska Wymiana Ozdób Choinkowych 2014”. To już dziewiąta edycja Wymiany Europejskich Dekoracji Bożonarodzeniowych koordynowanych przez lokalne punkty Europe Direct we wszystkich regionach Europy.
Głównym celem projektu jest edukowanie, poprzez zabawę i kreatywne działanie uczniów ze szkół podstawowych na temat innych krajów. Uczestniczące w projekcie szkoły są dzielone na grupy po około 30 partnerów pochodzących z różnych krajów europejskich. Uczniowie w tych szkołach przygotowują typowe dla swojego kraju i regionu dekoracje choinkowe oraz zestawy informacji o tradycjach obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia, które następnie są wysyłane przez szkołę do jej partnerów z grupy.
Grudzień to czas radosnego oczekiwania, gdy przybywają paczki z dekoracjami i wiadomościami od uczniów z innych krajów Europy.
Przygotowując bożonarodzeniowe ozdoby i informacje o tym, jak obchodzi się Boże Narodzenie we własnym kraju, uczniowie dowiadują się więcej o własnej kulturze i tradycji, stają się jej bardziej świadomi.
Natomiast w momencie gdy otrzymają dekoracje i materiały od innych europejskich szkół: dowiadują się, w jaki sposób obchodzi się Boże Narodzenie w innych krajach, przyswajają sobie podstawowe informacje o języku, geografii, historii i kulturze tychże krajów, zyskują świadomość bycia obywatelem Europy.
Celem wymiany jest również zachęcanie szkół, by współpracowały z innymi placówkami tego typu w obrębie całej Europy w przyszłości i aby podtrzymywały zdobyte kontakty. Mamy nadzieję, że nasza szkoła również nawiąże tego typu współpracę.
Wykorzystując dekoracje, które otrzymaliśmy od innych uczestników wymiany, przygotowaliśmy w naszej szkole Europejską Wystawę Świąteczną, która umiejscowiona jest w budynku głównym obok recepcji szkoły.
Na zdjęciach przedstawiamy ozdoby choinkowe wykonane przez uczniów z różnych krajów Europy oraz te, które wykonali nasi uczniowie i zostały wysłane w ramach wymiany. Mamy nadzieję, że tego typu projekt stanie się tradycją naszej szkoły.
Jeszcze raz serdecznie wszystkich zapraszamy.
Koordynatorzy projektu: Anna Kawa, Katarzyna Gajewska – Bereza i Aneta Dziedzic
Organizator projektu: Europe Direct Llangollen /Walia /Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii
Lokalny punkt kontaktowy projektu: Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Poznań

 


 

Dzień Życzliwości

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych.
Pamiętajcie, że UŚMIECH MA CZARODZIEJSKĄ MOC!
Nie zapominajcie także o trzech magicznych słowach - zaklęciach: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ.
Te słowa pomogą Wam zdobyć przyjaciół i załatwić wiele trudnych spraw.
Więcej informacji co się działo tego dnia w szkole można znaleźć w zakładce Świetlica

 


 

Andrzejki klas II

W piątek 28 listopada 2014 roku w godzinach popołudniowych odbyła się zabawa andrzejkowa uczniów klas II.
Na sabat zleciały czarownice - wychowawczynie klas II oraz dobra wróżka - nauczycielka informatyki. Przyszłość odczytywana była z kart, kości, szpilek, serduszek oraz innych magicznych przedmiotów. Wszystkie skrzaty czeka pomyślny rok.
Dobre duszki - nauczycielki świetlicy czujnym okiem otoczały opieką wesołe skrzaty bawiące się w rytmach disco.
Nagrodą za wspaniałą zabawę były kamyki szczęścia.

Zdjęcia: K. Dzwonowska

 


 

Dzień Dobrego Jedzenia

W piątek 14 listopada 2014 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Dobrego Jedzenia” promujący zdrowe odżywianie. Już od wejścia nauczyciele, uczniowie i odwiedzający w tym dniu szkołę, częstowani byli soczystymi jabłkami. Nasi wolontariusze wraz z uczennicami klasy 5D serwowali wszystkim pełne witam surówki przygotowane przez firmę cateringową „Szwajcarka”. Każdy miał okazję zaprezentowania swoich talentów, biorąc udział w wybranych przez siebie konkursach. Ogromnym powodzeniem cieszył się konkurs na przebranie klasy w wylosowane wcześniej warzywo lub owoc. Uczniowie bardzo się zmobilizowali prezentując oryginalne stroje i nakrycia głowy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców, firma cateringowa „Szwajcarka” oraz Urząd Dzielnicy Bemowo. Miejmy nadzieję, że impreza związana z „Dniem Dobrego Jedzenia” stanie się tradycją naszej szkoły.

Zdjęcia: M. Falińska-Mrozek, B. Jurkiewicz

 


 

Psia Gwiazdka

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej „PSIA GWIAZDKA” na rzecz zwierząt ze schroniska „Na Paluchu”. Nawet najmniejsza pomoc dla samotnych zwierząt stanowi nieocenioną wartość…
Zbieramy: koce, ręczniki, karmy specjalistyczne dla psów chorych na wątrobę, karmy mokre dla kotów i inne.
Dary przynosimy do sali numer 16 lub 18 (duża szkoła).
Akcja trwa od 24.11.2014 do 5.12.2014.
Wszystkich zapraszamy do udziału w akcji.

 


 

Apel klas II - Święto Niepodległości

Dnia 7.11.2014 r. uczniowie i wychowawcy klas II przygotowali apel z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń.
Na wstępie uroczystości uczniowie ubrani w galowe stroje przystrojone biało-czerwonymi wstążeczkami odśpiewali hymn państwowy. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju, recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne.
Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie odśpiewali pieśń ,,Płynie Wisła, płynie''.

Zdjęcia: B. Sala

 


 

Edukacja ekologiczna

W listopadzie 2014 roku odbyły się zajęcia z edukacji ekologicznej. Zajęcia poprowadziły przedstawicielki Miejskiego Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Uczniowie klas pierwszych uczyli się o segregacji odpadów i o recyklingu czyli o ponownym wykorzystaniu produktów.

Zdjęcia: K. Dzwonowska

 


 

Sunday the 12th. | Wszelkie prawa zastrzeżone | Programowanie PEPE99.COM
Copyright 2012

©

Template © |